Brusinky dokáží s močovými cestami dost pomoci. Ale pozor, samy o sobě vám nezvládnou ulevit tolik, jako když je zkombinujete s lichořeřišnicí. Ta je jedním z mocných přírodních antibiotik účinkujících nejen v oblasti imunity, ale zejména u problémů močového ústrojí. Navíc si ji můžete snadno sami vypěstovat a vyrobit z ní spoustu dobrot nebo si ji nasušit do zásoby. Je štiplavým oživením salátů i sýrů a připravíte z ní medově voňavý čaj.
Seznamte se s lichořeřišnicí
Lichořeřišnice neboli kapucínka, někdy též nazývaná řeřicha (ale s řeřichou k nakličování nemá nic společného), je liánovitá rostlina teplejších oblastí. Nicméně zvládne i náš podnebný pás, pokud ji ochráníme před mrazy. To znamená, že si ji na jaře doma předpěstujeme a na podzim ji před příchodem prvních mrazíků definitivně sklidíme.
Samotná sklizeň bude probíhat už od června, kdy na rostlinách bude dost listů, které vám zachutnají v každé pomazánce nebo salátu. Jsou totiž mírně štiplavé a přitom velmi osvěžující. Stačí je nadrobno nakrájet a přimíchat do pomazánky, kterou nabídne Kaufland leták příští týden za příznivou cenu – a v cuku letu budete mít svěží večeři či svačinu.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.