Přírodní léčbaZdraví

Podpořte zdraví svých ledvin pomocí těchto bylinek

Ledviny jsou párový orgán, který má na starosti odstraňovat z našeho těla odpadní látky. Ty vznikají během zpracování potravy. Přebytečnou vodu pak filtrují. Kromě toho pomáhají regulovat krevní tlak a udržují v rovnováze některé minerály. Také produkují hormon, jež má na starosti produkci červených krvinek. Existují bylinky, které podporují činnost ledvin a pomáhají s jejich detoxikací.

Přeslička

Nacházejí se v ní sloučeniny se silnými diuretickými účinky, které zvyšují výdej moči. Ledviny tak mohou odvádět škodliviny, které se do nich dostanou. Kromě toho obsahuje rostlinka antioxidanty. Příprava čaje je velmi jednoduchá. Postačí zalít 1-2 lžičky čerstvé nebo sušené přesličky a nechat vylouhovat po dobu 10 minut. Pokud chceme čaj použít pro očistu ledvin, popíjíme 2 šálky denně po dobu jednoho týdne.

Zelený čaj

Obsahuje adstringentní (stahující), protizánětlivé a diuretické sloučeniny. V boji proti ledvinovým kamenům pomáhají polyfenoly, které nabízejí antioxidační vlastnosti. Ty pomáhají v boji proti oxidačnímu stresu, jež způsobuje některé chronické zdravotní obtíže.

bylinný čaj v šálku

Pampeliška

Obsahuje diuretické sloučeniny, které pomáhají při detoxikaci ledvin. Kromě toho podporuje tvorbu moči. Navíc obsahuje železo, draslík, zinek nebo vitamíny komplexu B. Také může pomoci zklidnit podrážděné močové ústrojí. Pro přípravu čaje se využívá sušený pampeliškový kořen. Jeho dvě lžičky zalijeme šálkem horké vody a necháme vylouhovat po dobu 5 minut. Čaj můžeme dochutit trochou medu.

Kopřiva

Její mladé výhonky sbíráme především v období jara. Slouží jako prostředek určený k detoxikaci těla. Podporuje zdravou funkci močových cest a u mužů i zdraví prostaty. Kromě toho má pozitivní vliv na vlasy, nehty a klouby. Zlepšuje činnost cévní soustavy. Pro očistu ledvin si můžeme připravit čaj. Budeme k němu potřebovat 2 lžičky čerstvé nebo sušené kopřivy, které zalijeme šálkem horké vody a necháme louhovat po dobu 10 minut. Pokud máte problémy s krví, vysokým krevním tlakem nebo máte diabetes, používání kopřivy konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button