Babské radyPřírodní léčbaZdraví

Pilulkám nevěříte? Posilte svoji imunitu pomocí bylinek

V jarním období se celá řada z nás potýká s nachlazením a dalšími zdravotními obtížemi. Co se obrátit o pomoc k přírodě a posílit svoji imunitu pomocí bylinek?

Echinacea proti virům

Echincea (třapatka nachová) je bylinka spojována především s imunitou a podporou obranyschopnosti našeho organismu. Kromě toho však také pomáhá ničit bakterie, viry a některé druhy plísní.

Použít ji můžeme nejen během nachlazení, ale také proti zánětu močových cest, při výskytu chronických zánětů kloubů, v boji proti bércovým vředům, na kožní obtíže, především na akné či lupenku, neboť pomáhá při zevní desinfekci a podporuje hojení.

Pro léčebné účely jsou vhodné všechny části rostliny, ale nejvíce účinných látek obsahuje kořen. Bylinka není vhodná pro kojící a malé děti do tří let.

Rakytník jako antioxidant

K léčebným účelům se používají především plody. Dají se konzumovat čerstvé nebo sušené. Je z nich vynikající marmeláda a sirup. Ze semen se lisuje olej.

Plody rakytníku nabízejí velké množství vitamínu C, dále pak E, D, K a některé ze skupiny B. Mezi další tělu prospěšné látky patří kyselina listová, esenciální mastné kyseliny, flavonoidy nebo alkaloid hippophein. Ten je pro naše tělo důležitý. Neboť se proměňuje na tolik potřebný serotonin podporující dobrou náladu a bojující proti depresím.

Rakytník je vhodný nejen v období chřipek, ale také nabízí biostimulační a detoxikační účinky, pomáhá při produkci červených krvinek a funguje jako přírodní antibiotikum. Má příznivý vliv na naše játra, pokožku a kardiovaskulární systém.

Kustovnice jako zdroj aminokyselin

Kustovnice čínská – goji je dokonalý zdroj antioxidantů. Konzumují se její plody, které se suší a mají červenou barvu. Lze je konzumovat přímo nebo si z nich můžeme připravit vynikající a zdravý čaj.

Našemu tělu nabízejí velké množství aminokyselin, stopových prvků, beta-karotenu, vitamíny C, E a některé ze skupiny B.

Lze je konzumovat jak při onemocnění, tak i jako prevenci. Kromě podpory imunity pomáhají bojovat proti procesům stárnutí, posilují činnost jater a ledvin, podporují tvorbu červených krvinek a pomáhají v boji proti vysokému krevnímu tlaku.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button