KrásaPřírodní léčba

Pevné poprsí bez plastiky a bez chemie!

Je běžnou praktikou, že se zabýváme především péčí o náš obličej, ale zanedbáváme zároveň jiné části našeho těla. Ňadra definují ženské tělo a dělají ženu atraktivní. Povislá prsa jsou však problém, který si může vybrat daň na vašem sexy vzhledu.  Obecně se povislá ňadra projevují u žen nad 40, které prochází menopauzou. Je to přirozený proces, který nastane, jak žena stárne.

V této obtíži postrádá dekolt pevnost a ztrácí elasticitu. Kojení, menopauza, náhlé zhubnutí nebo naopak přibrání na váze, nutriční deficit, nebo nošení špatně sedící podprsenky – to všechno jsou faktory, které mohou způsobit povadlost ňader, i dříve, než by se to možná očekávalo. Patří mezi to však i nezdravý životní styl – konzumace alkoholu, kouření, nebo pití bublinkatých nápojů. Pokud už máte dost povislých prsou a chtěli byste je zase pevná a zdravá, tak namísto chemických léčebných kúr s mnohými vedlejšími účinky (modřiny či otok) vyzkoušejte některou z níže popsaných přírodních metod!

Přírodní řešení na povislá ňadra

 1. Ledová masáž

Když přijde led do kontaktu s kůží, tkáň má vždy tendenci se stáhnout. Podle jednoho výzkumu, ledová voda má tendenci stáhnout svaly a učinit je pevnějšími. Ledové masáže napínají pokožku a zbavují ji každé bolesti panující ve svalu.

Vezměte kostky ledu a masírujte jimi své poprsí v kruhovitých pohybech po dobu jedné minuty. Poté ručníkem osušte, ihned si oblečte těsnou podprsenku a lehněte si na záda v uvolněné poloze po 30 minut. Opakujte tuto metodu několikrát denně.

 1. Olivový olej

Masáž ňader olivovým olejem je zatím nejlepší technika na zpevnění a posílení prsou. V olivovém oleji je totiž velké množství antioxidantů a mastných kyselin, které bojují se škodou způsobenou volnými radikály. Olivový olej vyživuje pokožku a zároveň zlepšuje její strukturu. K olivovému oleji může být přimíchán rozmarýnový esenciální olej pro zvýšenou efektivitu. Tento éterický olej zvyšuje produkci kolagenu v pleti, čímž se zpevní pokožka.

Jednoduše naneste trochu olivového oleje do svých dlaní a promasírujte prsa směrem nahoru. Je potřeba alespoň 15 minutová masáž, aby se zvýšila cirkulace krve a podpořila se formace nových buněk. Opakujte 4-5 krát denně.

Poznámka: můžete také vyzkoušet mandlový, jojobový, nebo avokádový olej, které jsou všechny také přínosné pro tělo, protože obsahují spoustu živin.

 1. Žloutek a okurka

Nanesení masky je jednou z nejlepších metod na snížení povadlosti dekoltu. Okurka se značně používá v mnoha pleťových maskách, díky svým zpevňujícím schopnostem. Obsahuje totiž beta karoteny, které snižují známky předčasného stárnutí. Další ingredience, žloutek, je posílena množstvím bílkovin a vitamínů které léčí pokožku a opravují jakýkoli druh poškození. Žloutek je navíc plný vitamínů A, D, B6, a B12. Vyrobte pastu z okurky a vaječného žloutku a aplikujte ji na ňadra. Nechte působit po dobu alespoň 15 minut a poté opláchněte studenou vodou.

 1. Granátové jablko

Toto ovce slouží proti stárnutí. Rozdrťte slupku granátového jablka a přidejte pár kapek hořčicového oleje, aby vznikla pasta. Tu vmasírujte po dobu 5 až 10 minut na prsa, než půjdete spát. Další metoda je potírání ňader olejem ze semen granátového jablka. Ta obsahují fytonutrienty, které zpevňují a posilují prsa.

 1. Plískavice řecké seno

Plískavice řecké seno je přínosná bylina a věří se, že je efektivní i na léčbu povislých ňader. Obsahuje vitamíny a antioxidanty, které bojují proti poškození kožních buněk prsou.

Pro aplikaci, přidejte vodu k ¼ hrnku plískavice v prášku a vytvořte pastu. Tuto naneste na prsa a masírujte kruhovými pohyby po dobu 15 minut a nechte působit 5 až 10 minut. Opláchněte teplou vodou. Opakujte dvakrát týdně pro kýžené výsledky.

 • Další efektivní maskou na dekolt je, když přimícháte 10 kapek tekutého vitamínu E k oleji z plískavice. Dobře promíchejte a aplikujte na prsa. Nechte působit okolo 30 minut a posléze opláchněte studenou vodou. Užívejte tuto masku jednou týdně.
 • Alternativně můžete smíchat jogurt s plískavicí v prášku a aplikovat. Jogurt je obohacený o kyselinu mléčnou, vápník, zinek, a vitamín B. Všechny tyto ingredience hydratují a regenerují kůži a zároveň vylepšují růst buněk. Přítomnost zinku zanechává pokožku zpevněnou, protože má svíravé účinky, které efektivně stáhnou póry.

Co zaručeně musíte udělat pro pevné poprsí

 • Vypijte hodně vody každý den, aby vaše pleť byla správně hydratovaná. Dokonce tím předejdete známkám předčasného stárnutí.
 • Zvykněte si mít narovnaná záda. Shrbený postoj při chůzi či v sedu totiž negativně ovlivňuje i ňadra, která jsou díky tomu prověšená.
 • Zkuste jógu. Jóga má mnoho cviků, které pomáhají zpevnit poprsí.
 • Konzumujte jídla bohatá na omega 6 a omega 3 mastné kyseliny.
 • Noste push-up podprsenky, které pozdvihují prsa.
 • Zkuste spát většinu času na zádech, abyste předešli povadlým ňadrům.
 • Konzumujte ovoce bohaté na vitamín C, který podporuje produkci kolagenu, díky kterému je pokožka elastická.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button