Papája je pro nás stále ještě exotické ovoce, které každý nezná anebo si nedopřává. Měli byste však vědět, že nejen ona, ale i její semena jsou prospěšná našemu zdraví. Léčí totiž naše střeva, játra, ledviny, ale i další orgány.
Semena proto rozhodně nevyhazujte, zbavují nás totiž nežádoucích parazitů, červů, a pokud trpíte problémy se střevy nebo horečkami, poradí si s nimi tyto pecky také.
To, co totiž obsahují, léčí například cirhózu jater. K její léčbě vám postačí rozdrtit 5-6 semínek a smíchat je s ovocnou šťávou nebo hlavním jídlem či jogurtem. Tento postup opakujte alespoň měsíc – vyčistíte si tak vaše orgány, a to nejen játra, ale například také ledviny. Semena totiž zabraňují jejich selhání a zlepšují jejich funkci.
Díky protizánětlivým vlastnostem, kterými disponují, se jedná také o perfektní lék a prevenci před artritidou či bolestmi kloubů. Bojují také s virovými infekcemi, horečkou, tyfem a eliminují škodlivé bakterie, jako je E.coli nebo salmonella. Dále bojují s rakovinou, protože inhibují růst rakovinných buněk. Pomáhají v boji s leukémií, rakovinou střev, prsu, prostaty či plic.
Tato semena nás rovněž zbavují střevních parazitů a červů a pomáhají nám metabolizovat bílkoviny. Rovněž se jedná o přirozenou antikoncepci pro oboje pohlaví, a to bez nežádoucích účinků. Pokud tedy chtějí muži snížit produkci svých spermií, měli by požívat lžičku semen denně po dobu 3 měsíců. Je však třeba počítat s tím, že po vysazení se plodnost vrací do normálu. Semena konzumujte jak drcená, tak rozemletá nebo celá v mléce, jogurtu či ovocné šťávě. Těhotné a kojící ženy by se však této plodině měly vyhýbat úplně.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.