Přírodní léčbaZdraví

Ovocné a zeleninové šťávy – cesta ke kráse a zdraví

Smoothie, fresh nápoje jsou hitem posledních let. Mixéry a odšťavňovače přibývají v dalších a dalších domácnostech, úměrně tomu, jak se ovocné a zeleninové nápoje stávají čím dál víc populární. A právem. Není totiž vůbec pochyb o tom, že pití šťáv z ovoce i zeleniny je jednou ze základních kamenů našeho zdraví i krásy.

Ovocné šťávy

Jsou plné vitamínů i minerálů, ale i sacharidů, tudíž se doporučuje pít je především v dopoledních hodinách, ideálně jako doplněk snídaně, nebo jako samotnou snídani. Zasytí vás a kromě zmíněného přívalu vitamínů pomáhají při regeneraci organismu i svalů, detoxikaci a redukci váhy.  Díky nim lépe zvládnete stres a vaše psychika bude více v pohodě.

Zeleninové šťávy

I ony vám zajistí přísun vitamínů a minerálů. Na rozdíl od ovocných šťáv ale nemají tolik sacharidů a proto je můžete popíjet celý den. Šťávy se zeleniny upravují  pH vašeho organismu a tím předchází vzniku obezity.

Jaké a na co?

Jaké můžete pít šťávy a na co jsou vhodné? Každý nápoj si můžete namixovat nejen podle své chuti, ale i potřeby, podle toho, kde ve svém těle cítíte deficit, co potřebujete podpořit  Uvádíme několik běžně dostupných surovin:

Mrkev

Mrkev má silné detoxikační účinky, pročišťuje organismus.  Šťáva z ní je vhodná pro lidi s onemocněním jater, při střevních problémech, astmatu, ale i nervozitě. Doporučuje se pít s pomerančovou šťávou.

Okurka

Pokud máte sklony k akné, suchou pleť, sáhněte po okurce. Má totiž schopnost čistit a hydratovat pleť. Kromě toho je zásadotvorná, vyrovnává krevní tlak a pomáhá při zánětu dásní.

Špenát

Nápoje ze špenátu se doporučuje všem, kteří trpí nedostatkem jódu a vápníku, či poruchou metabolismu. Napomáhá i ke zdravě vypadající pleti.

Zelí

Má jeden z nejvýraznějších dopadů na čistou pleť. Pokud ho šťávu z červeného zelí budete popíjet dlouhodobě, zbaví vás akné, kožních vyrážek, popraskaných žilek a kruhů pod očima. Zelí můžete odšťavnit s rajčaty a okurkou, zvýšíte tak jeho účinek.

Banány

Toto ovoce je plné draslíku, hořčíku a železa. Snižují cholesterol, zklidňují naši psychiku. Rozmixovat nejlépe s mlékem by si je měli ti, kteří mají sklon k depresím, nebo onemocnění srdce.

Ovocné i zeleninové šťávy můžete libovolně míchat, fantazii se meze nekladou.  V  každém případě svému zdraví jedině prospějete.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button