Přírodní léčbaZdraví

Nejkontroverznější rostlina současnosti stále překvapuje svými účinky

Konopí známé pod názvem marihuana jen kontroverzní rostlinou, která má své zastánce i odpůrce. Tato bylina je u nás postavena mimo zákon jako nelegální droga, má však prokazatelně léčivé účinky – pokud ji ovšem správně užíváme a nikoliv zneužíváme.

Co je konopí

Je to jednoletá rostlina pocházející z Indie. Dorůstá do výšky do 1,5 metru. Listy má dělené, plodem je pak lesklá nažka připomínající barvou mramor. Omamné látky jsou obsažené v pryskyřici samičího květenství. Nejrozšířenějším druhem je pak konopí plané nebo kulturní.

Účinky konopí

Podoby konopí jsou různé a od toho se odvozují i účinky. Přidává do potravin, ale i do kosmetiky, existuje jako tinktura, nebo mast.

Konopné potraviny – konopí můžete nalézt v koláčích, bábovkách, sladkostech, můžete ochutnat konopné máslo, čokoládu, nebo si dát konopný čaj.

Konopná mast – má velmi silné protizánětlivé účinky, je hojivá a pomáhá ulevit namoženým svalům.

Konopný olej – je používán v kosmetice jako prevence proti striím, oddaluje stárnutí kůže, chrání před slunečním zářením. Lze aplikovat na vlasy, které budou pak lesklé a pevné.

Konopná tinktura – po masti je nejvíc využívaná. Obvykle se užívá smícháním s jakoukoliv ovocnou šťávou a po doušcích se popíjí. Rovněž ji můžeme kloktat, omývat s ní ústní dutinu, potírat opary.

Konopné výtažky – zvané např. Fénixovy slzy nebo Pegasovy kapky dokáží léčit nemoci, se kterými se ani dnešní medicína nedokáže zcela poradit. Mají výborné účinky např. při léčbě Crohnovy choroby, cukrovky, roztroušené sklerózy, Parkinsonově chorobě.

Další léčebné účinky konopí jsou tyto:

  • Je to přírodní antibiotikum
  • Tlumí astma
  • Brání umírání mozkových buněk
  • Léčí lupénku
  • Mírní bolesti
  • Pomáhá odstraňovat úzkost

Konopí lze u nás získat na předpis v lékárnách nebo ho pěstovat v zákonně upraveném množství pro vlastní potřebu. Kosmetické přípravky, masti, tinktury s konopím získáte ve specializovaných prodejnách, nebo v e-shopech.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button