Mezi časté symptomy suché pokožky hlavy patří svědění a odlupování kůže. Suchou pokožku může způsobovat řada věcí. Patří mezi ně nevhodné životní prostředí (především suchý vzduch), výskyt lupů nebo ekzému. Suchou pokožku hlavy však mohou způsobovat také nefunkční mazové žlázy, které neprodukují a nevylučují, z různých příčin, dostatek kožního mazu. Mezi rizikové faktory patří i rodinná anamnéza.
Kokosový olej
Přírodní prostředek, který je vhodný pro promazání suché pokožky hlavy. Dodá jí potřebnou hydrataci. Navíc má protizánětlivé účinky, podpoří tvorbu kolagenu, který zlepší vzhled a vitalitu vlasů. Lze jej využít různými způsoby. Může to být jako denní kondicionér nebo dokonalá pomoc při stylingu účesu. Použít jej můžeme jako samostatný prostředek nebo jako součást vlasových přípravků určených pro hydrataci a regeneraci.
Jojobový olej
Tento druh oleje napodobuje kožní maz, díky čemuž udržuje pokožku hlavy hydratovanou a brání jejímu vysychání. Lze jej aplikovat na pokožku hlavy v jeho přirozené formě, nebo jako součást některých vlasových produktů.
Čajovníkový olej
Olej vyrobený z čajovníku je účinným pomocníkem v boji proti vším nebo akné. Také by mohl pomoci proti vysušené pokožce hlavy či v boji proti lupům (v případě jejich menšího výskytu). Použít se dá samostatně nebo ve vlasových přípravcích.
Aloe Vera
Aloe Vera má pozitivní vliv na hojení kůže, pokožku hydratuje a také má protizánětlivé účinky. Běžně ji nalezneme v produktech určených pro vlasovou péči.
Omega-3 mastné kyseliny
Jedná se o tuky, které si tělo samo nedokáže vyrobit. Dostatečná konzumace potravin s obsahem těchto kyselin může pomoci snížit výskyt suché pokožky hlavy. Mezi potraviny s vyšším obsahem těchto látek se řadí tučnější druhy ryb (losos, treska, makrela, tuňák) nebo lněné semínko.
Avokádový olej
Mnoho lidí konzumuje avokádo, protože tělu nabízí velké množství prospěšných živin. Také avokádový olej může poskytnout naší pokožce užitečné látky, podpoří hojení ran a nabízí protizánětlivé účinky. Kromě toho podpoří hydrataci pokožky suché. Lze jej použít samostatně, jako hydratační prostředek, nebo si můžeme pořídit vlasové přípravky s obsahem avokádového oleje..
POZOR
I když výše jmenované prostředky jsou přírodního charakteru, pozor by si při jejich používání měli dát ti, kdo trpí alergiemi na ořechy. Jakýkoli přírodní olej může způsobit alergické reakce. Před jeho používáním je vhodné provést test snášenlivosti. Malé množství naneseme na kousek pokožky a počkáme 48 hodin. Pokud se objeví jakákoli reakce, je potřeba navštívit svého ošetřujícího lékaře a vše s ním konzultovat.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.