Krása

Mastná nebo suchá pokožka? Jak s tím bojovat?

Každá osoba má zcela odlišnou pokožku. Někoho trápí mastnota, jiného suchost, dalšího pupínky. Původ hledejte zejména ve stravě, která v takových případech není adekvátní, chybí, anebo není dostatečně vyvážená…

Máte problémy s pupínky? Pokud ano a pokud vás tedy  začalo trápit akné, pak za tím pravděpodobně stojí laktóza a nadbytek konzumace mléka a mléčných výrobků, které nejsou tak zdravé, jak se celá léta opěvuje. Mléčné výrobky totiž obsahují hormony a antibiotika, které mají na svědomí tvorbu nevzhledných pupínků. Proto je třeba mléčné výrobky zásadně omezit. Rovněž se však vyhněte nadměrnému solení a potravinám, které jsou bohaté na jód. Mají totiž na svědomí stimulaci mazových žláz a dráždění pórů.

Naopak nasaďte zinek, který vás akné rychle zbaví. Rovněž je však perfektním bojovníkem proti mastné pleti. Zinek naleznete v mandlích a ústřicích. Aby vám na druhou stranu obličej nenatékal, nasaďte hodně zeleniny, která je bohatá na vitamín B6, dále oranžovou zeleninu a veškeré ovoce, které obsahuje beta karoten, který v těle redukuje tuky.

Proti suché pleti se zase bojuje nasazením potravin bohatých na tuky. Je to avokádo, olivový olej, citrusové plody. Jedná se o takzvané dobré tuky, které udržují pevnou pokožku a zabraňují dehydrataci. Dále je dobré zařadit do jídelníčku omega 3 mastné kyseliny, které naleznete v rybách lněných semínkách nebo v pupalkovém oleji. Konkrétně pupalku si můžete pořídit i v kapslích, a to jako doplněk stravy. Nezapomeňte i na konzumaci zelí, které obsahuje organické síry a ty zabraňují vysoušení a podráždění pokožky.

Milujete kávu, ale máte suchou pleť? Pak na kávu rozhodně zapomeňte, protože káva vysušuje zevnitř. Jakýkoli hydratační krém je tak naprosto k ničemu, protože co zanedbáte zevnitř, z venku už nezachráníte.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button