Znáte hořký meloun, který dokáže zabít až 98 % nádorových buněk? Pokud ne, je načase to změnit!
Tento meloun nemá na svědomí pouze léčbu kožního onemocnění a předcházení rakoviny, výborný je také jako prevence a lék na cukrovku a dokáže rovněž zlepšit zrak.
Hořkému melounu se daří zejména ve vlhkém teplém podnebí Jižní Ameriky a Asie. Je efektivní v boji s rakovinou slinivky břišní a eliminuje růst dalších rakovinných buněk. Šťáva z tohoto plodu léčí mimoto vysoký krevní tlak, astma, nejrůznější kožní nemoci, diabetes, ale i žaludeční nemoci. O tom ví své již tradiční medicína Číny, Afriky, Indie i Spojených států.
Tento plod má nespočet množství živin a zároveň disponuje nízkým podílem kalorií. Je výborným zdrojem hořčíku, manganu a vitamínů B1, B2, B3, C, kyseliny listové, zinku, fosforu a beta karotenu. Beta karotenu má hořký meloun dvakrát tolik než tradiční brokolice. Železa a vápníku pak dvakrát tolik co běžně dostupný špenát.
Tato veškerá pozitiva však znevažuje přídomek tohoto plodu. Pro svou hořkou chuť totiž není tento meloun vůbec oblíbený. Na druhou stranu však jde o účinný plod pro těhotné ženy, novorozencům pak posiluje nervy.
Hořký meloun snižuje hladinu cukrů v krvi, usnadňuje léčbu cukrovky druhého typu, posiluje imunitu, bojuje s infekcemi, očními nemocemi, lupenkou, kocovinou, problémovým trávením nebo plísněmi na nohou. V suchém stavu je tento meloun využíván Asií jako esence k přípravě ledového čaje či čaje s mlékem.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.