Všichni lidé na celém světě obvykle vylévají lák z okurek. Někteří ho dokonce vylévají do záchodu, což není zase tak špatný nápad, protože lák čistí toaletu, ale ve skutečnosti má mnohem důležitější role. Pojďte se podívat, jaké to jsou.
Uklidnění pokožky po spálení sluncem
Postačí vám namočit vatový šampón do šálku s lákem a aplikovat na postiženou oblast. Ocet v této okurkové šťávě pomáhá zmírnit popáleniny.
Lák lze použít do koktejlu
Nepředstavitelné? Ani ne. Zkuste hodit do mixéru pár kostek ledu, panák vodky a dvě lžíce láku z okurek. Vše důkladně promíchejte. Inovací je celá řada, tak zkuste i jiné verze koktejlů, které vás napadnou.
Lák jako lék na kocovinu
Když pijeme alkohol, naše tělo je dehydratované a bolestivá kocovina je do druhého dne na cestě. Než tedy půjdete po bujarém večírku spát, vypijte trochu láku z okurek. Uvidíte, jak se budete druhý den cítit.
Lák na křeče a bolesti svalů
I k těmto problémům lze použít šťávu z oblíbených okurek. Tato metoda je dokonce velmi často doporučována výkonným sportovcům, kteří lák pijí po každém tréninku, a to hned 1/4 sklenice (lze smíchat s vodou).
Lák bojuje proti žaludečním šťávám
Všichni víme, že okurky jsou často nakládané ve směsi octa a medu. Měli bychom však také vědět, že tyto dvě složky jsou velmi užitečné pro náš žaludek. Pravidelně popíjejte po douškách před jídlem a můžete si pomoci od žaludečních bolestí.
Lák proti nachlazení a bolesti v krku
Jen jedna lžíce láku vám pomůže v boji proti nachlazení a chřipce. Ocet je totiž stejně účinný jako sirup proti kašli, navíc je ale mnohem přirozenější, než tento medikament.
Přidávejte lák do svého oblíbeného salátu nebo jiného jídla
Klidně lák používejte na zálivku do salátů jako kvalitní náhražku octa nebo ho smíchejte s jogurtem – vytvoří se vám krémová zálivka na zeleninový či vaječný salát, ryby a brambory. Někteří kuchtíci lák z okurek dokonce používají jako marinádu na maso, které je díky láku jemnější. V láku se však také dají vařit ryby. Máte i vy nějaký zajímavý tip na recept?
Lák pomáhá udržovat potraviny déle čerstvé
Konzervovat zeleninu jako rajčata, zelené fazole, artyčoky a další, můžete zase díky šťávě z kyselých okurek. Dochutit lák navíc lze cibulí nebo česnekem. Fantazii se meze nekladou
Lák jako domácí pomocník
Ničím nevyčistíte lépe měděné předměty, než trochou láku z okurek. Poté budou opět zářit.
Lák jako hnojivo i zabiják plevele
Funguje v obou případech. Na jednu stranu pomůže k rozpuku rostlin (lilie, petrklíč nebo vlčí bob) – rostlin, které tak milují kyselou půdu. Na druhou stranu lák dokáže zničit plevel. Pamatujte si tyto užitečnou rady, budou se vám jednou hodit!
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.