Přírodní léčbaZdraví

Kuřáci i nekuřáci, vyčistěte si plíce!

I když nepatříte mezi kuřáky, protože dbáte o své zdraví, měli byste vědět, že i pasivní kouření má vážný dopad na vaše plíce. Přinášíme vám ovšem fantastický recept složený pouze ze tří ingrediencí a medu.

Pomůže vám pročistit dýchací cesty. Jedná se o kombinaci zázvoru, cibule a kurkumy. Zázvor byl známý již po staletí tím, že pomáhá zmírnit množství nadbytečného hlenu v plicích. Cibule má zase důležitou roli v prevenci onemocnění dýchacích cest. Kurkuma je pro změnu extrémně bohatá na vitamíny a minerální látky, a také má antivirové, antibakteriální a protirakovinné účinky.

Složení:plíce

  • 1 kg cibule
  • 1 litr vody
  • 400 g medu
  • 2 lžíce kurkumy
  • 1 malý kořen zázvoru

Příprava:

Med rozpusťte ve vodě a přiveďte k varu. Nakrájejte zázvor, cibuli na čtvrtky a přidejte do sladké vody. Poté, co se směs začne znovu vařit, přidejte kurkumu a snižte teplotu. Vařte vše na mírném ohni, dokud se množství vody nesníží na polovinu.

Vše sceďte a nalijte do sklenice. Když směs vychladne, dejte ji do lednice. Každé ráno užívejte dvě lžičky tohoto nápoje na lačný žaludek a poté večer, zhruba dvě hodiny po jídle.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button