HubnutíJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Kořen, který se postará o zdravý kořínek…

Kořen, který se postará o zdravý kořínek…

Zázvor. Je třeba vypít alespoň jeden až tři šálky této přírodní medicíny denně. Lze jej požívat také místo ranní kávy, vlastně se to doporučuje, zejména pokud trpíte na nízký tlak. Čaj vás nabudí, ale zároveň uklidní a zharmonizuje, zamilujete si jej i přes jeho typickou ostřejší příchuť. Především však zlepší stav vašeho zdraví. Rozhodně byste ale neměli přesahovat doporučenou denní dávku.

Existují i nežádoucí účinky tohoto kořene? Ano. Pokud to přeženete s dávkování, můžete cítit žaludeční nepohodlí, pálení žáhy, anebo můžete dostat průjem.

Podobně je to s aplikací tohoto kořene na pokožku – u některých lidí totiž může zázvor způsobit podráždění. A upozornění pro diabetiky – pokud užíváte léky, musíte se poradit s lékařem, než začnete užívat samotný zázvor, protože ten snižuje hladinu cukru v krvi. Dokonce může ovlivňovat funkci medikamentu. Proto je třeba, poradit se s lékařem.

Během těhotenství je také vhodná konzultace konzumace zázvoru s lékařem. Výluh z tohoto kořene je sice perfektní na veškeré nevolnosti, včetně té ranní těhotenské nauzey, avšak ne každá povaha těhotenství zázvor dovoluje.

Dále je zázvor perfektním pomocníkem při boji s artritidou, anebo pokud potřebujete zlepšit svou kognitivní funkci, vyhnout se rakovině a podobně. Výzkumy znovu a znovu dokazují, že tento čaj nahrazuje léky proti bolesti, ale také antibiotika či léky na rakovinu.Preventivně je tak opravdu přínosné tento lék pít. Zakoupíte jej v každém supermarketu. Zejména v této době.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button