Přírodní léčbaZdraví

Kolik česneku byste měli sníst pro regulaci krevního tlaku?

V poslední době je česnek stále více a více populární, protože mnoho vědců a výzkumníků prokázalo jeho účinnost a schopnosti, které pomáhají milionům lidí regulovat jejich vysoký krevní tlak.

Česnek je ale také známý jako přírodní a organický lék na snížení špatného cholesterolu, srdečních onemocnění a úspěšné a účinné léčení nádorů.

Česnek je dobře známý látkou, kterou obsahuje – allicin. Vedle specifického zápachu může být také použita k redukci tuků, které se hromadí na stěnách tepen.

Nejlépe se používá ve své přirozené – čerstvé podobě a nedoporučujeme vám ho vařit při vysokých teplotách.

Když se rozdrtí a naseká, uvolní alikin. Když se uvaří, ztratí česnek své zdravotní výhody. Také existují různé přísady na bázi česneku, jsou to například extrakty, prášková forma nebo tablety.

Kolik byste měli česneku konzumovat?

Pokud chcete zabránit vysokému krevnímu tlaku, doporučujeme Vám jíst asi 1 g. česneku denně, samozřejmě, pokud musíte brát léky na vysoký krevní tlak, konzultujte raději se svým ošetřujícím lékařem.

Pokud vám nevadí specifický zápach, můžete česnek konzumovat v syrové a čerstvé podobě. Používat však také můžete tablety na bázi česneku.

Pozor

V případě, že dlouhodobě užíváte nějaké léky, před větší konzumací se poraďte se svým ošetřující lékařem, abyste nenarušili účinky léků.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button