Přírodní léčba

Kávový krém, který zničí kruhy pod očima

Vím o sobě, že nemůžu začít den bez hrnku kávy. Kromě toho, že chutná dobře a nabudí mě, kofein obsažený v kávě má také blahodárné účinky na krásu.

Proč je káva dobrá pro vaši pleť?

Káva obsahuje velké množství různých antioxidantů, včetně
hydrocinnamické kyseliny a polyfenolů. Hydrocinamové kyseliny jsou velmi účinné při neutralizaci volných radikálů a předcházení oxidativnímu stresu. Při pití kávy přináší tyto výhody, které pomáhají kůži zevnitř a zvenku je tělo také může nasáknout a to přesně v opačném směru.

Kofein pomáhá redukovat tmavé kruhy pod očima a otupení bolesti oblasti pod očima a pomáhá zvýšit krevní oběh. To dává kůži omlazující a osvěžující vzhled. Než se rozhodnete umýt si obličej zbytkem kávy v hrnci, spojte sílu kofeinu s dalšími příznivými složkami a připravte si oční krém.

Ingredience:

  • 2 polévkové lžíce kávového oleje
  • 2 polévkové lžíce panenského kokosového oleje
  • 1 polévková lžíce organického včelího vosku
  • 2 čajové lžičky čistého jojobového oleje
  • 100% patchouli esenciální olej
  • sklenice
  • malá pánev

Síla ingrediencí:

Kávový olej

Kávový olej, stejně jako káva je přírodně plný antioxidantů, společně s kofeinem pak fungují jako nabuzení pro kůži v tom, aby byla zdravější a napnutá. Kofeine je částečnš známý i proto, že redukuje póry a především černé kruhy pod očima tím, že zlepšuje krevní oběh a právě výsledkem zlepšení krevního oběhu bude vaše jasná a zářivá pokožka i v oblasti pod očima.

Jak vyrobit kávový olej?

Prvním krokem je připravit kávu naplněnou olejem. Udělala jsem to pomocí metody horké infúze. Kombinujte 4 polévkové lžíce mleté ​​kávy s 8 polévkovými lžicemi čistého olivového oleje a udělejte „omáčku“. Můžete použít hrnec a rozehřívat na nízké teplotě po dobu několika hodin. Olej nasákněte buď plátnem nebo kávovým filtrem. Tento olej je dokonalý jako lehký zvlhčovač.

Kokosový olej

Kokosový olej nabízí četné výhody vaší pokožce, včetně kůže kolem očí, aby se zabránilo suchým a jemným místům. Obsahuje vitamíny a esenciální mastné kyseliny, které pomáhají podporovat zdravé kožní buňky, včetně vitamínu E a antioxidantů, které mohou hojit a opravit poškozenou pokožku. Obsah kyseliny mléčné napomáhá ztažení pórů, čímž je pokožka hladká a pevná, zatímco protizánětlivé vlastnosti oleje pomáhají snižovat otoky a zarudnutí.

Včelí vosk

Zejména známý pro své povzbuzující vlastnosti. Včelí vosk má také řadu dalších přínosů pro pokožku, včetně složky, která pomáhá uklidnit a zjemnit. Včelí vosk vytváří bariéru, která pomáhá udržet vlhkost pokožky a také obsahuje vitamín A, který podporuje regeneraci buněk a pomáhá zlepšovat hydrataci, protože se považuje za hydrofilní prostředek, což znamená, že „přitahuje“ vodu, takže když ho dáte kůže, přitahuje molekuly vody v pokožce a tím ji udržuje více hydratovanou.

Jojobový olej

Jojobový olej je naplněn živinami, jako je vitamin E, komplex vitaminů B, zinek, měď, chrom a selen, u něhož je známo, že posiluje přirozený proces hojení pokožky, aby byla ohebnější a obnovuje pružnost.

Patchouli esenciální olej

Díky silným protizánětlivým a antioxidačním vlastnostem je patchulový esenciální olej známý pro snížení výskytu vrásek a jemných čar v problémových oblastech pokožky.

Jak vyrobit krém pod oči?

Dejte kávu do horku-vzdorné sklenice a dejte do voní lázně. Ve sklenici budete mít kokosový olej, včelí vosk a dvě čajové lžičky kávového oleje.

Rozpusťte oleje.

Jakmile se roztaví, vyjměte z vodní lázně a přidejte 4-5 kapek patchulového oleje. Esenciální olej z pačuli je dokonalý v tomto receptu, protože regeneruje nové buňky pleti, které udržují pokožku hladkou, zdravou a živou. Patchouli je také skvělý pro všechny typy pleti. Pokud chcete, můžete přidat levandulový esenciální olej.

Přelijte do něčeho, v čem chcete krém mít.

Nechte zchladnout a uležet. Vůbec nevadí, pokud v krému budou kousky kávových zrn.

Jemně namažte okolí očí před spaním a nebo ráno pod makeup.

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button