Vím o sobě, že nemůžu začít den bez hrnku kávy. Kromě toho, že chutná dobře a nabudí mě, kofein obsažený v kávě má také blahodárné účinky na krásu.

Proč je káva dobrá pro vaši pleť?

Káva obsahuje velké množství různých antioxidantů, včetně
hydrocinnamické kyseliny a polyfenolů. Hydrocinamové kyseliny jsou velmi účinné při neutralizaci volných radikálů a předcházení oxidativnímu stresu. Při pití kávy přináší tyto výhody, které pomáhají kůži zevnitř a zvenku je tělo také může nasáknout a to přesně v opačném směru.

Kofein pomáhá redukovat tmavé kruhy pod očima a otupení bolesti oblasti pod očima a pomáhá zvýšit krevní oběh. To dává kůži omlazující a osvěžující vzhled. Než se rozhodnete umýt si obličej zbytkem kávy v hrnci, spojte sílu kofeinu s dalšími příznivými složkami a připravte si oční krém.

Ingredience:

  • 2 polévkové lžíce kávového oleje
  • 2 polévkové lžíce panenského kokosového oleje
  • 1 polévková lžíce organického včelího vosku
  • 2 čajové lžičky čistého jojobového oleje
  • 100% patchouli esenciální olej
  • sklenice
  • malá pánev

Síla ingrediencí:

Kávový olej

Kávový olej, stejně jako káva je přírodně plný antioxidantů, společně s kofeinem pak fungují jako nabuzení pro kůži v tom, aby byla zdravější a napnutá. Kofeine je částečnš známý i proto, že redukuje póry a především černé kruhy pod očima tím, že zlepšuje krevní oběh a právě výsledkem zlepšení krevního oběhu bude vaše jasná a zářivá pokožka i v oblasti pod očima.

Jak vyrobit kávový olej?

Prvním krokem je připravit kávu naplněnou olejem. Udělala jsem to pomocí metody horké infúze. Kombinujte 4 polévkové lžíce mleté ​​kávy s 8 polévkovými lžicemi čistého olivového oleje a udělejte „omáčku“. Můžete použít hrnec a rozehřívat na nízké teplotě po dobu několika hodin. Olej nasákněte buď plátnem nebo kávovým filtrem. Tento olej je dokonalý jako lehký zvlhčovač.

Čtěte:  Buďte během jednoho týdně šťastnější!

Kokosový olej

Kokosový olej nabízí četné výhody vaší pokožce, včetně kůže kolem očí, aby se zabránilo suchým a jemným místům. Obsahuje vitamíny a esenciální mastné kyseliny, které pomáhají podporovat zdravé kožní buňky, včetně vitamínu E a antioxidantů, které mohou hojit a opravit poškozenou pokožku. Obsah kyseliny mléčné napomáhá ztažení pórů, čímž je pokožka hladká a pevná, zatímco protizánětlivé vlastnosti oleje pomáhají snižovat otoky a zarudnutí.

Včelí vosk

Zejména známý pro své povzbuzující vlastnosti. Včelí vosk má také řadu dalších přínosů pro pokožku, včetně složky, která pomáhá uklidnit a zjemnit. Včelí vosk vytváří bariéru, která pomáhá udržet vlhkost pokožky a také obsahuje vitamín A, který podporuje regeneraci buněk a pomáhá zlepšovat hydrataci, protože se považuje za hydrofilní prostředek, což znamená, že „přitahuje“ vodu, takže když ho dáte kůže, přitahuje molekuly vody v pokožce a tím ji udržuje více hydratovanou.

Jojobový olej

Jojobový olej je naplněn živinami, jako je vitamin E, komplex vitaminů B, zinek, měď, chrom a selen, u něhož je známo, že posiluje přirozený proces hojení pokožky, aby byla ohebnější a obnovuje pružnost.

Patchouli esenciální olej

Díky silným protizánětlivým a antioxidačním vlastnostem je patchulový esenciální olej známý pro snížení výskytu vrásek a jemných čar v problémových oblastech pokožky.

Jak vyrobit krém pod oči?

Dejte kávu do horku-vzdorné sklenice a dejte do voní lázně. Ve sklenici budete mít kokosový olej, včelí vosk a dvě čajové lžičky kávového oleje.

Rozpusťte oleje.

Jakmile se roztaví, vyjměte z vodní lázně a přidejte 4-5 kapek patchulového oleje. Esenciální olej z pačuli je dokonalý v tomto receptu, protože regeneruje nové buňky pleti, které udržují pokožku hladkou, zdravou a živou. Patchouli je také skvělý pro všechny typy pleti. Pokud chcete, můžete přidat levandulový esenciální olej.

Čtěte:  Seznamte se s kryoterapií

Přelijte do něčeho, v čem chcete krém mít.

Nechte zchladnout a uležet. Vůbec nevadí, pokud v krému budou kousky kávových zrn.

Jemně namažte okolí očí před spaním a nebo ráno pod makeup.