Přírodní léčbaZdraví

Potočnice lékařská je údajně nejzdravější zeleninou vůbec: Jak si z ní připravit obklad?

Potočnice lékařská, známá také jako řeřicha potoční, obsahuje více železa než špenát. Má také více vitamínu C než citróny a pomeranče. Poskytuje řadu léčivých vlastností a hodně zdravých živin. Špatnou věcí je fakt, že jsme na ní v průběhu několika generací úplně zapomněli. Jedná se o velmi zdravou rostlinu pocházející z Eurasie. Dnes je rozšířená všude na světě.

Šťáva z řeřichy by se měla konzumovat v poměru s vodou 1:5 (1 l šťávy z řeřichy a 5 dílů vody). Je to silný nápoj, proto se doporučuje ředit. Pijte ho každý druhý den. Používá se k léčbě různých kožních nemocí, nečistot a vypadávání vlasů.

Řeřichu lze použít i na obklady. Buď šťávou z ní třete postižené místo, nebo si vyrobte obklad z rozdrcených listů, snižuje taktéž výskyt slunečních skvrn na kůži. Měli byste také vědět, že podle určitých studií, řeřicha zastavuje růst nádorů a metastáz (testy prováděné na zvířatech, vstřikoval se jim extrakt z řeřichy do těla). Tato mimořádně zdravá zelenina je také velmi užitečná při prevenci a léčbě kardiovaskulárního onemocnění, také zastavuje šíření rakoviny prsu. U těžkých kuřáků se doporučuje jíst salát z řeřichy kvůli vynikajícím účinkům v prevenci proti škodlivému kouření.

Jak na obklad z řeřichy

Nasekejte listy řeřichy na malé kousky. Před použitím řeřichy vyčistěte místo obkladem z alkoholu, následně přiložte listy a fixujte k pokožce bandáží. Nechte působit 2 – 4 hodiny. Potom je potřeba obklad sejmout a umýt studenou vodou.

Vyzkoušejte skvělý řeřichový salát

Umyjte listy a naložte je do slané vody a octa. Nechte je tu po dobu jedné hodiny. Řeřichu smíchejte s nasekaným česnekem, olivovým olejem, citrónovou šťávou, solí a pepřem. Dříve, než tento salát začnete konzumovat, je dobré ho nechat uležet po dobu tří hodin. Tento salát je dobrou dietní potravinou.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button