Přírodní léčbaZdraví

Jak si držet zdravé ledviny podle čínské medicíny

Ledviny jsou jedním z našich nejdůležitějších orgánů. Laicky řečeno, jsou jakýmsi filtrem odpadních látek v našem těle. Podle východní, staletími prověřené medicíny, ledviny hromadí naše jing.

Jing – energie, nazývaná „kořenem života,“ řídí náš vývoj i zrání. Proto můžeme říci, že ledviny z velkého podílu určují naši vitalitu, sexualitu, rozmnožování, i délku života. Ledviny jsou spojeny s nadledvinami, které produkují hormon adrenalin. Ten se uvolňuje při nebezpečí – v dnešní době spíše při stresu. Ledviny jsou tedy silně ovlivňovány i psychickou a způsobem života.

Příznaky nesprávné funkce ledvin

Fyzické : únava v odpoledních hodinách i při dostatku spánku, časté zívání, bolesti v dolní části zad, otoky, odulost, sterilita a impotence, suché a roztřepené konečky vlasů, lámavé nehty i kosti, sterilita, impotence.

Psychické : projevy strachu, záchvaty paniky, slabost, deprese, paranoidní chování, nedostatek vůle, vyčerpání.

Jak na ně ?

Jídlo :

Co můžeme tedy udělat, aby naše ledviny správně fungovaly a my žili vitální a dlouhověký život? Jistě vás první napadne výživa. Ano, jídlo jako lék i jako prevence zcela určitě funguje. Tak jako můžeme výživou tělo devastovat, můžeme mu i pomoci.

Potraviny prospěšné ledvinám : fazole, hrách, celer, mořské ryby, pohanka, rýže, ječmen, proso, vepřové maso, ledvinky, játra (doporučeno především v zimě), borůvky, neloupaná sezamová zrna, , vlašské ořechy, zelená zelenina – brokolice, petržel, řeřicha, květák, kapusta,

Cuketa, červená řepa, chřest, mořské řasy (lze přidávat do jídla, např, do zeleninového rizota), jakékoliv čerstvé ovoce (ochlazující meloun). Dostatečné pití nejlépe čisté vody je samozřejmostí. Rovněž vás nepřekvapí vyloučení či maximální omezení alkoholických nápojů, bílého pečiva, kávy, černého čaje, sladkostí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button