HubnutíPřírodní léčbaZdraví

Jablečný ocet. K čemu je dobrý?

Jablečný ocet nebývá v domácnostech příliš hojně užívaný. Zato jej s oblibou využívají zejména modelky. Hubne se po něm totiž… Co ještě? Jablečný ocet vám navodí náladu, ale je i dále zdravotně prospěšný…

Jablečný ocet vás zbaví kalorií, které vám pomáhá spálit. Jablko samo o sobě totiž perfektně zasytí a tvaruje postavu. To vše za cenově přijatelnou částku. Jablečný ocet zastaví přeměnu tuku v těle, usnadňuje rozpad tuku v těle, který je již uložen na těch nejožehavějších místech, které si překrýváme dlouhými košilemi.

To však nestačí – doplnit byste měli tuto dietu i pravidelným cvičením. Jen tak pochopíte, že vše na sebe navazuje a spolupracuje. Jablečný ocet je fermentovaný nápoj, který se vyrábí z jablek, obsahuje velké množství stopových minerálů a nezbytných probiotik, vitamín B, kyselinu listovou, vitamín C a dalších devatenáct různých minerálů, jako je draslík, hořčík, vápník nebo železo. Ovšem pozor, pokud tento produkt kupujete, měl by obsahovat pouze surový jablečný ocet.

Jeho zdravotními přínosy jsou:

  • Navyšování energie, a to je právě výsledkem zdravých enzymů a aminokyselin v tomto nápoji. Jablečný ocet také zastavuje hromadění kyseliny mléčné, proto pomáhá hubnout…
  • … zdravotní přínos jablečného octa je tedy dále hubnutí, protože tento produkt vás zasytí, zejména, pokud jej požíváte během jídla. Cítíte se tak rychleji plní a po dlouhou dobu postrádáte hlad…
  • … vyvažuje hladinu cukru v krvi, což má spojit zase s váhou, ale i diabetem. Studie ukazují, že vypití pár lžic jablečného octa před spaním, a to se sklenicí vody, snižuje hladinu cukru v krvi po probuzení až do následujícího rána!
  • Dále jablečný ocet snižuje hladinu cholesterolu, a proto pomáhá udržovat zdraví vašeho srdce. Dokonce i pár lžic denně má podstatný efekt!
  • Kromě toho tento produkt snižuje krevní tlak osobám, trpícím hypertenzí, tedy vysokým krevním tlakem…
  • …antioxidanty, které jablečný ocet obsahuje, pomáhají předcházet rakovině buněk a zmenšují již vzniklé nádory.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button