Nezařazené

Indický ženšen – vízum na cestě ke zdraví a vitalitě

Botanický název této byliny zní vitánie snodárná. Indický ženšenem se nazývá proto, že má podobné účinky jako čínský kořen ženšenu. Ze sankrtu  je také převzato další její jméno-  ašwaganda, což v překladu znamená  “ta, která páchne po koních.“  Tato bylina podle Indů totiž dodává energii a vitalitu koně. Tři  názvy pro jednu životodárnou rostlinu, která pro náš organismus mnoho pozitiv.

dav

Vitánie

se vyskytuje v tropických a subtropických oblastech Evropy, Asie a Afriky. Do Evropy se dostala v 16. Století a zvěsti i jejích léčivých účincích se rychle šířily. Vitánie snodárná je vytrvalá rostlina a pochází z čeledi lilkovitých, dorůstá do výšky 1,5 – 2m. Má žlutozelenou barvu a plodem je oranžová bobule,

Obsahuje adaptogen – látku, která se adaptuje na jednotlivý organismus a má silné účinky proti jeho stárnutí. Kromě něj jsou ve vitánii obsaženy minerály, aminokyseliny, glykosidy.

K léčení se využívá její kořen, který se usuší a namele na jemný prášek.

Zdravotní účinky vitánie

  • zvyšuje imunitu
  • snižuje stres
  • dodává energii a vitalitu
  • bojuje proti cukrovce a artitidě
  • odstraňuje úzkosti a deprese, nespavost
  • povzbuzuje libido a pozitivně ovlivňuje plodnost
  • je protizánětlivá a antibakteriální
  • eliminuje akné a další kožní onemocnění
  • bojuje proti rakovině, je antioxidační, má příznivě ovlivňuje negativní dopasy chemoterapie
  • zvyšuje paměť, bojuje proti nespavosti

Ašwaganda se využívá po staletí dodnes,nyní především v ajurvédě. Můžete ji zakoupit ve formě tablet nebo prášku na internetu i v lékárnách. Tablety se užívají orálně dle příbalového letáku, prášek se vmíchá do vody nebo mléka, užívá jako nápoj, pro jeho lehce nahořklou chuť je ideální dosladit ho medem, po té, co ho vmícháte do vody či mléka.

Tak pojďme do země zdraví, mládí a vitality s pomocí tisícilety ověřené!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button