Babské radyPřírodní léčbaZdraví

I z houby si můžete připravit léčivý čaj

Pokud patříte mezi milovníky čajů, rozhodně vyzkoušejte čaj chaga (čaga). Vyrábí se ze suroviny, kterou používaly již severské a sibiřské kmeny. Oblíbily si ji především pro její široké spektrum bioaktivních látek, jež v sobě obsahuje.

Surovina pro výrobu čaje

Surovinou pro výrobu tohoto čaje je houba, která je těžko dostupná. Originální je i její vzhled, neboť se houbě ani zdaleka nepodobá. Neznalec by ji mohl přirovnat ke kousku spáleného uhlí. Vyskytuje se pouze na kmenech břízy, jež roste v oblasti Sibiře a dalších míst, kde je chladno – Kanada či Aljaška. Pokud ji chcete získat, musíte pro ni vyšplhat do výšky až sedmi metrů. Se stromem žije v symbióze, čerpá z něj živiny, jež potřebuje ke svému rozmnožování a na oplátku oživuje stromy nemocné.

Zdravotní přínosy houby

Obsahuje velké množství antioxidantů, fenolycké sloučeniny, polysacharidy, alkaloidy, chinony, přírodní melanin, vitamíny skupiny B, D a K a minerály (křemík, draslík, mangan, měď, zinek, sodík, hořčík, vápník, hliník, železo).

Pomáhá tělu lépe se přizpůsobit stresovým situacím, díky čemuž dochází ke snižování jeho škodlivých účinků na náš organismus. Pomáhá bojovat se záněty v těle, snižuje riziko výskytu srdečních chorob, podporuje mladiství vzhled pleti, zlepšuje naše trávení. Díky její konzumaci udržíte vhodnou hladinu cholesterolu v těle. Jako zdroj antioxidantů pomáhá v boji proti volným radikálům, jež způsobují celou řadu zdravotních obtíží a zároveň podporuje detoxikaci těla. Velký obsah minerálních látek doplňuje do těla potřebné elektrolyty. Má pozitivní vliv na játra, mozek a jeho funkce, žaludek a celou trávicí soustavu. Má protizánětlivé účinky, eliminuje výskyt trombózy.

Nejčastěji se používá ve formě sušeného prášku, z něhož se připravuje čaj nebo jej můžete přidat do smoothie.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button