Přírodní léčbaZdraví

Ginkgo biloba podpoří paměť a zlepší průtok krve

Ginkgo biloba – jinan dvoulaločný patří mezi opadavé stromy. Je to velmi statný a vysoký strom (dorůstá výšky 30 – 40 metrů) dožívající se vysokého věku, jehož koruna je kuželovitá, někdy rozkladitá. Díky neobvyklému a velmi specifickému tvaru svých listů bývá často považován za dřevinu kultovní. Aby dobře prospíval, potřebuje místo, kde nebude trvalý stín. Ani půdy hodně mokré jeho růstu nesvědčí. Ideálním místem jsou stanoviště teplejšího charakteru, s půdou propustnou, humózní a s dostatkem živin. Nevadí mu prostředí průmyslové ani mrazivé teploty (odolává i minus 20 ºC). Často na něj můžeme narazit v parcích. Vyskytuje se však i ve volné přírodě.

Účinky a škodlivost

V tradiční čínské a japonské kuchyni se používají semena. Ta se zbavují dužiny, jsou namočena do slané vody a následně se praží. Konzumace většího množství může způsobit otravu, především u malých dětí, neboť v semenech se nacházejí toxické sloučeniny, které se tepelnou úpravou nerozkládají.

K léčebným účelům se využívají listy, jež se sbírají během jarního a letního období. Vyrábí se z nich odvar nebo tinktura. V nabídce nalezneme také potravinové doplňky s obsahem jinanu dvoulaločného. Ty se využívají proti poruchám paměti nebo při některých obtížích spojených s nedokrvením dolních končetin. Ginkgo biloba má příznivý vliv na zvyšování průtoku krve a může pomoci pozitivně regulovat pružnost cév.

Různé formy jako doplněk stravy

Pokud se rozhodnete některý z produktů vyzkoušet, může si vybrat různé formy. Jednou z nich je čaj, který se připravuje ze sušených listů. Další možností jsou tablety, jež obsahují kvalitní extrakt získávaný z Ginkgo biloby. K dostání jsou také kapky obsahující extrakt. Ty lze podávat i v nápoji. Velmi často se používá tinktura.

Nástup účinků bývá pozorovatelný za delší období. Ideální je přípravky užívat samostatně, ne ve směsi s dalšími přísadami.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button