Pro miliony lidí na celém světě je akné velmi závažný zdravotní problém. Pro jeho léčbu lze používat některé přírodní prostředky. Patří mezi ně i citronová šťáva, která má přirozeně exfoliační a antibakteriální vlastnosti a zároveň podporuje hojení, snižuje mastnotu kůže, eliminuje bakterie, snižuje zarudnutí kůže a urychluje procesy hojení.

Redukce mastnoty

Vysoká kyselost citronové šťávy má adstringentní účinek, díky kterému dochází k vytlačování přebytečné mastnoty z pokožky, která ucpává póry a způsobuje akné.

Antibakteriální vlastnosti

Akné je způsobeno nahromaděním kožního mazu, ale většina zarudnutí pochází z bakterií, které se nacházejí v těch zablokovaných pórech. Citronová šťáva je přirozená antibakteriální látka, která odstraňuje tyto patogeny.

Zánět a zarudnutí

Akné způsobuje velké červené skvrny a podráždění pokožky. Citronová šťáva má přirozené protizánětlivé vlastnosti, které mohou zmírnit nepohodlí a svědění.

Léčba

Antioxidanty nalezené v citrónové šťávě mohou pomoci urychlit hojení a pomáhají léčit jizvy, které při výskytu akné vznikají.

Jak citronovou šťávu používat?

Lze ji používat několika různými způsoby. Můžete použít samotnou šťávu, kterou pomocí kosmetického tamponku, aplikujete na postižená místa, necháte působit 5 – 10 minut a následně řádně omyjete.

Citronová šťáva a jogurt

Nejprve naneste, na postižená místa, citronovou šťávu a pak použijete jogurt jako pleťovou masku. Nechte působit 15 minut a pak vše řádně smyjte.

Citronová šťáva a med

Smíchejte 1 polévkovou lžíci citrónové šťávy a 1 lžíci medu a směs použijte jako masku na obličej. Nechte působit po dobu 20 minut.

Nežádoucí účinky

Citronová šťáva může vysoušet nebo zesvětlit pokožku. Zabráníte tomu tím, že citronovou šťávu zředíte vodou.

Čtěte:  Jak si dokonale vyčistit pleť?