HubnutíJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Efektivní lék na ženské problémy

Menstruační bolesti již nejsou faux fas, za který by se žena musela stydět. Je to naprosto přirozená věc, kterou však není dobré každý měsíc řešit medikamenty proti bolesti. Existuje i přírodní léčba, a tou je kořen zázvoru. Ten má sílu podobnou analgetikům, jako je například ibuprofen a navíc nemá žádné vedlejší účinky.

V tomto období se žena vyznačuje také svéráznými chutěmi a přejídáním. Zázvor tedy rovněž potlačuje chuť k jídlu. Postačí si připravit zázvorový čaj z čerstvého kořene zázvoru. Sníží vaše pocity hladu až na šest hodin. připravte si tedy dva gramy zázvoru v prášku po každém jídle. Právě pomocí zázvoru se můžete dobrat správné váhy.

To však není vše, co tento dar přírody dokáže. Umí totiž také zpomalit účinky stárnutí a snížit riziko vzniku Alzheimerovy choroby. Ta je spojená se zánětem a zázvor právě inhibuje zánětlivou reakci, která se primárně vyskytuje v mozku. Zázvor je však rovněž účinný na straně kognitivních funkcí. Zlepšuje paměť také u žen a vše co je třeba, je zase jen pít tento čaj, ať už z prášku, anebo z čerstvého kořene zázvor, který však trochu štípě.

Dále umí tento kořen bojovat s infekcemi a bakteriemi, a to pomocí účinných látek, včetně gingerolů. Kombinace česneku a zázvoru bojuje také proti bakteriím, které jsou odolné vůči medikamentům. To zní perfektně, protože mnoho bakterií je právě odolných proti antibiotikům předepisovaným lékaři.

Zázvor také zlepšuje trávení, přičemž porucha trávení se vyznačuje nadýmáním a bolestmi břicha. Můžete vyzkoušet citrónovou vodu, ale taky zase doporučený zázvorový čaj, který řeší najednou vícero zdravotních problémů. Tento pikantní lahodný mok pomáhá vašemu žaludku tak, že mu uleví při vyprazdňování a pomáhá rovněž vylučovat střevní plyny, a zmírnit tak pocity nepohodlí a nadýmání.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button