Babské radyBylinkyPřírodní léčbaZdraví

Bylinkami k dobré náladě

Také občas míváte chmury? Zažeňte je bylinkami. Všichni dobře víme, že psychická pohoda ovlivňuje i naše fyzické zdraví. Jak si však uchovat dobrou náladu, uvolněnou mysl a zbavit se pocitů úzkosti? Pokud nechcete sáhnout po pilulkách, mohou pomoci některé dary přírody.

Bylinky proti úzkosti a stresu

Chceme-li si uchovat dobrou náladu a vyhnout se stresu, můžeme využít některé bylinky, které uvolňují napětí a podporují dobrou mysl. Patří mezi ně levandule, meduňka, mučenka, kozlík nebo třezalka.

  • Levandule

Tato příjemně vonící bylinka nabízí nejen nádherné květy, ale také pozitivně působí proti úzkosti a nemá sedativní účinky. Je vhodná pro přípravu čaje nebo osvěžující letní limonády

  • Třezalka

Můžete ji využít pro přípravu čaje, ale je také vhodná do koupele. Pokud si z ní připravíte nápoj, vyvarujte se činnostem, které vyžadují soustředění. Pomáhá zklidnit organismus a je dobrým prostředkem pro ty, kdo trpí nespavostí. Její účinky jsou nejen zklidňující, ale také sedativní.

  • Lipový květ

Tinktura z něj připravená podporuje dobrou náladu a harmonii. Látky, které květy obsahují, nám navozují kvalitní spánek, který je základem pro dobrou náladu.

  • Kozlík lékařský

Bylinka se zklidňujícími účinky. Je vhodná při úzkostech, nervovém vyčerpání, nespavosti, která je způsobená přepracovaností nebo při výskytu žaludečních neuróz. I malé dávky mají povzbuzující účinky na naši nervovou soustavu. Na to je třeba při jeho užívání pamatovat.

  • Mučenka

Výtažky z ní připravené mají zklidňující účinky a lze ji využít během stavů psychického vypětí nebo přepracovanosti. Také má pozitivní vliv na kvalitní spánek.

Nezapomínejte ani na minerály

Pozitivní vliv na naši psychiku má hořčík. Pokud jej má naše tělo nedostatek, objeví se únava, svalové křeče a jsme více náchylní k depresím a stresu.

Kromě minerální vody či potravinových doplňků jej obsahují ořechy, banány nebo kvalitní druhy hořké čokolády.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button