Babské radyBylinkyKrásaZdraví

Borůvky nejen na koláč, ale i pro přípravu pleťové nebo vlasové masky

Plody brusnice borůvky obsahují velké množství antioxidačních látek, které jsou ideálním prostředkem pro regeneraci a posílení organismu jak během zdravotních obtíží, tak i jako prevence. Chutné plody milují nejen děti a také jsou vhodné jak do sladkých koláčů či knedlíků, ale také jako prostředek pro zdraví a krásu.

Zdravotní přínosy plodů

Jak již bylo zmiňováno výše, mají silné antioxidační vlastnosti, jež podporují regeneraci organismu a posilují jeho imunitu. Kromě toho pomáhají snižovat poškození DNA, zpomalují stárnutí pokožky, snižují vysoký krevní tlak a jsou vhodnou prevencí proti zdravotním obtížím srdce. Konzumaci borůvek ocení také naše vlasy a na své si přijde i pleť, neboť obsahují látky bojující proti procesům stárnutí. Kromě toho podporují rychlejší růst vlasů a to díky obsahu látek známých jako rostlinné chemikálie. Ty mají schopnost stimulace vlasových folikul a kořínkům dodávají tolik potřebný vitamín D.

  • Pleťová maska

Pro její výrobu nám postačí menší hrst borůvek, kterou rozmačkáme se třemi lžícemi plnotučného jogurtu, vzniklou směs naneseme na obličej a necháme působit 20-30 minut.

Maska pleť dokonale zhydratuje

Pokud se vám na obličeji tvoří pupínky, využijte jako základ tuto masku, k níž přidejte několik kapek citronové šťávy a 1 lžičku medu. Vše důkladně promíchejte, naneste na obličej a nechte působit po dobu dvaceti minut.

  • Péče pro vlasové folikuly

Připravte si menší nebo větší (dle délky vlasů) hrst borůvek, kterou rozmixujte se dvěma polévkovými lžícemi olivového oleje. Pokud máte vlasy suché, přidejte lžíci kvalitního medu. Vzniklou směs je potřeba aplikovat na pokožku hlavy i na vlasy, zakrýt igelitem, ovázat ručníkem a nechat působit po dobu 30 minut.

Také listy můžeme využít pro léčebné účely

Jestliže si připravíte odvar z borůvkového listí, můžete jej využít pro dezinfekci trávicí soustavy. Také jej lze využít pro obklady na kožní potíže spojené s lupenkou nebo ekzémy. V lidovém léčitelství se inhalace odvaru používá v boji proti rýmě.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button