Babské radyBylinkyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Bojujte proti suché kůži těmito domácími prostředky

Suchá pokožka se objevuje vždy, když tělo tělo ztrácí tekutiny rychleji, než mu je doplníme. Mezi časté příznaky patří zarudlá a svědící pokožka, jeř bývá na dotek drsná. Vysušená a nedostatečně hydratovaná pokožka mívá častěji sklony k předčasnému stárnutí. Pro oživení suché pokožky lze využít některé snadno dostupné, domácí prostředky.

Aloe Vera

Rostlina je poměrně známá a její používání je rozšířené a to díky léčivým účinkům, jež jsou využívány již od pradávna. Šťáva z listů se využívá nejen na zklidnění řezných ran či popálenin, ale také má účinky antioxidační a hydratační. Látky v ní obsažené nejen pokožku změkčí a zvláční, ale také podporují tvorbu kolagenu, který zlepšuje pružnost kůže a snižuje její zarudnutí.

Včelí vosk

Obsahuje celou řadu tělu prospěšných látek. Patří mezi ně mastné kyseliny, uhlovodíky, propolis (směs pryskyřičných látek, včelího vosku, balzámů, éterických olejů, vitamínů, minerálů a flavonoidů). Pokud se vmasíruje do pokožky, nejen, že ji hydratuje, ale zároveň na jejím povrchu vytváří jemnou ochrannou vrstvu.

Měsíček lékařský

Tato léčivá rostlinka bývá velmi často okrasou záhonů a skalek a někteří vyznavači přírodní medicíny ji využívají pro přípravu domácí hojivé masti. Květy obsahují karotenoidy a flavonoidy, což jsou látky se silnými antioxidačními a protizánětlivými účinky. Kromě toho přípravky z květů měsíčku vyrobené podporují hydrataci pokožky, pomáhají zpomalovat procesy stárnutí a podporují elasticitu kůže.

Sůl z Mrtvého moře

Mrtvé moře je místo, jehož léčivé účinky se využívají po dlouhá staletí. Jeho voda obsahuje celou řadu tělu prospěšných látek a minerálů. Voda s obsahem soli nabízí účinky protizánětlivé, zlepšuje funkce pokožky a zároveň ji dokonale hydratuje. Lázeň si můžete připravit i doma a nemusíte podstupovat dalekou cestu za mořem.

Kakaové máslo

Kakaové boby obsahují obrovské množství fytochemikálií a jsou také bohatým zdrojem antioxidantů (katechiny, flavonoidy, antokyany). Tato dokonalá směs má velmi pozitivní vliv na funkce i hydrataci pokožky, zlepšuje její pružnost a zvyšuje hladinu kolagenu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button