Jídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

9 alkalických potravin, které srovnají překyselený organismus

Aby naše tělo udrželo tu správnou rovnováhu a podpořilo zdraví, potřebuje jak alkalické, tak kyselé potraviny.

Nicméně, některé potraviny a nápoje, které konzumujeme v pravidelných intervalech, mohou způsobovat nerovnováhu v našich hodnotách pH, směrem k těm kyselým. To může dále vést k akumulaci toxinů, zánětům a ohrožení našeho imunitního sytému.

9 níže uvedených potravin je třeba přidat do každodenní stravy, pokud chcete ochránit své zdraví a obnovit rovnováhu ve vašem těle:

Mandle

Mandle a všechny druhy ořechů jsou skutečně bohaté na mnoho užitečných živin a esenciálních mastných kyselin a měly by být součástí vaší stravy. Jsou alkalické a budou podporovat váš celkový zdravotní stav, zlepší kvalitu vaší pokožky a vlasů, zvýšíte svou svalovou hmotu, podpoříte funkci mozku, stimulujete úbytek hmotnosti a snížíte hladinu cholesterolu.

Okurky

Okurky mají přirozené diuretické vlastnosti, což vám pomáhá udržet dostatečnou hydrataci těla. Pomohou vyčistit vaše tělo od toxinů a odpadu, vyrovnají hladinu kyselosti.

Navíc je okurková šťáva účinná proti přebytku kyseliny močové a zabraňuje její krystalizaci

Zelí

Zelí je bohaté na kyselinu listovou a hořčík, které jsou přínosné pro váš zažívací systém, posilují imunitní systém a podporují zásaditost na buněčné úrovni. Tato úžasná zelenina obsahuje velké množství vlákniny a má nízký obsah kalorií, takže vám pomůže při redukčních dietách.

Malá rajčata

Jsou bohatá na vitamíny E, C a A a jsou úžasná proti všem druhům kožních potíží.

Mohou také pomoci zhubnout a zabránit problémům s močovým měchýřem a dokonce snížit riziko některých typů rakoviny, zejména rakoviny močového měchýře.

Grapefruit

Grapefruit je citrusový plod poskytující celou řadu zdravotních výhod a podporující metabolismus. Je to alkalická potraviny s nízkým obsahem cukru.

Poskytuje imunitnímu systému dostatek vitamínu C. Také vám pomůže řídit vaši váhu tím, že zabrání hromadění tuku v těle.

Limetky

Jsou účinné při čištění močového traktu od nadměrných kyselin, toxinů a bakterií, což podporuje dobrou činnost močové soustavy.

Citrony

Citrony jsou další citrusové plody, které jsou dobré pro náš zažívací systém. Podporují dobrou rovnováhu pH a čistí naše tělo od toxinů a bakterií.

Jsou kyselé chuti, ale zásadité povahy, což znamená, že podporují zásaditost ve vašem organismu.

Bazalka

Je často nazývána králem všech bylin a to díky svému množství živin. Je to bylinka původem z Itálie, bohatá na omega 3 mastné kyseliny, vitamín K, železo, vitamin C a vápník. Tyto látky pomáhají detoxikovat tělo, snižovat hladinu kyselin a zabraňují vzniku ledvinových kamenů.

Cantaloupes

A konečně něco sladkého, ale stále zdravého. Patří do stejné rodiny jako melouny, takže jsou bohaté na vodu, vitamín B, beta-karoten a fytochemikálie. Tyto látky pomáhají tělu odstranit přebytečné kyseliny a nahromaděné toxiny, stimulují imunitní systém k produkci vyššího množství bílých krvinek a upravují pH rovnováhu našeho těla.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button