Babské radyKrásaPřírodní léčba

6 domácích tipů na rozpraskané rty

Suché a popraskané rty jsou záležitost velice bolestivá a nevzhledná. Mnozí lidé se domnívají, že pouze v zimním období je potřeba se o své rty starat, ale je pravdou, že popraskané a suché rty nás mohou postihnout kdykoli během roku.

Jak se o své rty starat?

Co je potřeba dělat, aby naše rty byly stále svěží a nepraskaly?

  1. Vazelína

Pomáhá udržovat v našich rtech vlhkost. Rty jsou pak vláčné a nevysušují se.

  1. Citronová šťáva

Většina z nás by nepředpokládala, že citronová šťáva může pomoci proti suchým rtům, ale opak je pravdou. Používání citronové šťávy a glycerínu může pomoci snadněji odstranit odumřelé kožní buňky na rtech. Vytvořte si směs – 1 lžíce citronové šťávy, 1 lžíce ricinového oleje a trochu glycerínu. Směs aplikujte na noc, před spaním.

  1. Kokosový olej

Tento druh oleje je extrémně hydratační. Pokud jej chcete využít co nejlépe, vytvořte si směs – 1/2 čajové lžičky kokosového oleje, 1 polévkovou lžíci vazelíny (rozehřejte na sporáku). Směs důkladně promíchejte a nalijte do menší nádoby. Po ztuhnutí používejte na rty.

  1. Med

Naneste slabou vrstvu na rty a nechte působit 10 – 15 minut. Následně řádně setřete.

  1. Dostatek tekutin

Aby byla vaše pokožka dostatečně hydratovaná, je potřeba dodávat tělu dostatek tekutin a omezit příjem kofeinu a alkoholu.

  1. Plátky okurky

Jsou vlhké, proto je aplikujte na vysušené rty.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button