Přírodní léčbaZdraví

10 nejzdravějších přírodních antibiotik

Antibiotika bojují proti bakteriím, které mohou způsobovat závažná onemocnění nebo dokonce smrt. První syntetické antibiotikum vzniklo v roce 1909 a ve 40. letech bylo nahrazeno penicilínem.

Přírodní antibitoka se používají již od období starověku a i v současné době jejich účinků využívá celá řada z nás.

Užitečná přírodní antibiotika

Měli byste mít na paměti, že některé bylinky a koření mohou rušit účinky léků, které dlohouhodobě užíváte. Proto se raději poraďte se svým lékařem o vhodnosti jejich užívání.

1. Zázvor

Druhý název pro zázvor je „mocný kořen“. Jedná se o rostlinu, která má řadu terapeutických vlastností. Je to přirozené antibiotikum, které bojuje proti bakteriím.

2. Česnek

Obsahuje síru, která je zodpovědná za jeho vůni a zároveň imunitní vlastnosti. Česnek je výborný v boji proti rezistentním bakteriím. Je to skvělá prevence proti rakovině a také má antifungální, antivirové a antiparazitické vlastnosti.

3. Jablečný ocet

Je vyroben z fermentovaných jablek a je skvělý proti některým druhům kvasinek a hub. Navíc pomáhá detoxikovat náš organismus.

4. Olivové listy

O výhodách olivového oleje asi slyšel každý z nás. Věděli jste však, že i olivové listy mají celou řadu zdravotních výhod? Extrakt z nich vyrobený pomáhá při metabolizaci krevního cukru, protože působí jako antioxidant a kontroluje LDL cholesterol. Také obsahují fenolické sloučeniny, které zabíjejí škodlivé bakterie i viry.

5. Cibule

Cibule patří do stejné skupiny jako česnek a má stejné fytochemické vlastnosti. Je skvělá pro snížení horečky, odstranění infekce uší, zmírnění nevolnosti, zmírnění problémů s dýcháním a podobně.

6. Křen

Pomáhá při odstraňování zánětu dutin, vylučování hlenu a zlepšuje prokrvení obličeje. Obvykle se používá při léčbě zánětu plic, chřipce a nachlazení.

7. Eukalyptus

Skvělý prostředek při nachlazení a chřipce. Má antioxidační, protizánětlivé, analgetické , imunostimulační a spasmolytické účinky. Můžete jej užívat orálně nebo jej inhalovat, uleví při astmatu či při chronických plicních obtížích.

8. Myrha

V tradiční medicíně se používá při léčbě nachlazení, astmatu, poruch trávení, vředů, rakoviny, syfilis, křečí, kašle, malomocenství, zánětu plic a houbových infekcí. Její léčivé učinky byste však neměli využívat déle, než dva týdny.

9. Echinacea

Jedna z nejznámějších bylin ve střední a východní části Severní Ameriky. Pro léčebné účely může být použita celá rostlina. Je výborná při nachlazení, chřipce a zánětech dýchacích cest. Můžete ji použít při léčbě oparů, infekce dýchacích cest, infekce močových cest, vaginálních kvasinkových infekcí, zánětu mandlí, proti bradavicím, na pomoc při ušních infekcích, při výskytu HPV. Tato bylina je skvělá pro léčbu chronické únavy, migrény, úzkosti či revmatické artritidy.

10. Skořice

Používá se v ájurvédské medicíně jako stimulant, antifungální a protiprůjmový prostředek. Také stimuluje tok krve a snižuje hladinu cukru v krvi.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button