Přírodní léčbaZdraví

10 důvodů, proč pít citrónovou vodu na lačný žaludek

Není nic lepšího než vypít sklenici citronové vody bezprostředně po probuzení. Tento nápoj uklidňuje žízeň, má lahodnou, osvěžující chuť a našemu tělu poskytuje celou řadu výhod.

Voda s citrónem dodává tělu všechny nezbytné vitamíny a živiny. Pokud chcete zlepšit své zdraví a zvýšit svou energetickou hladinu, měli byste denně pít citronovou vodu. Jste připraveni to vyzkoušet?

Je velmi snadné si ji připravit, protože jen potřebujete smíchat čistou, teplou vodu a šťávu z jednoho čerstvého citronu. Je nezbytné vypít ji na lačný žaludek.

Výhody pití citronové vody

  1. Citrón je bohatý na vitamín C. Tento vitamin může zvýšit imunitu a chránit vaše tělo před infekčními chorobami.
  2. Aby tělo mohlo přežít, musí udržovat správnou rovnováhu pH. Změněné hodnoty pH mohou vést k poškození žaludku a hypertenzi. Chcete-li řídit rovnováhu pH a zabránit negativním zdravotním důsledkům, je třeba pravidelně vypít citronovou vodu.
  3. Citron má silné antibakteriální vlastnosti, které pomáhají v boji proti nachlazení.
  4. Mezi prospěšné vlastnosti citronu patří detoxikace těla a pokožky. Může odstranit toxiny a odpad z vašeho těla.
  5. Citrón je bohatý na kyselinu citronovou, která stimuluje vylučování žaludeční šťávy a zlepšuje trávení.
  6. Voda s citronem může posilovat játra a pomáhá vám zotavit se z jaterních chorob.
  7. Tato voda může vyčistit vaše játra.
  8. Citronová voda je dobrý prostředek, který vám může pomoci vyléčit bolest v krku a snížit zánět.
  9. Citron je úžasný zdroj vitamínů a živin, které vaše tělo potřebuje. Obsahuje draslík, hořčík, vápník, síru, sodík, fosfor, železo, fluor, zinek a měď. Tyto prvky vám mohou pomoci udržet vaše tělo zdravé.
  10. Citron vám pomůže pečovat o vaše vlasy – podpoří růst dlouhých lesklých vlasů, odstraňuje lupy a vlasy jsou měkké a hedvábné.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button