Přírodní léčbaZdraví

Tongkat ali. Asijský poklad, který vás nakopne

Už jste slyšeli o rostlině s exotickým názvem Tongkat ali? Že ne?! Tak vězte, že jde o mimořádně úspěšnou bylinu používanou v asijské medicíně po celá tisíciletí. A nyní se tento bojovník z rostlinné říše dostává i do našich domácností. V dnešním článku se zaměříme na Tongkat ali. Podíváme se do historie, okoukneme Tongkat ali zvenku i zevnitř a probereme také léčivé účinky této rostliny. 

Tongkat ali. Pro našince jde zatím spíše o exotickou rostlinu s trochu neforemným názvem. V jihovýchodní Asii představuje ale Tongkat ali synonymum pro dlouhověkost, vitalitu, vnitřní sílu, odolnost, psychickou pohodu, energii a výdrž. Není proto divu, že tato rostlina dostala například přízvisko „Malajský ženšen“.

Kde se Tongkat ali vlastně vzal? 

Jak jsme si již uvedli v předešlých odstavcích, tak sláva a uzdravující schopnosti tohoto keře jsou známy již pěkných pár tisíc let. Ostatně to se také odrazilo v přízviscích Tongkat ali. „Malajský ženšen, malajský národní poklad, strom léčící stovky nemocí.“ To je jen malý výčet přezdívek, které si Tongkat ali vysloužil. 

V jihovýchodní Asii, lépe řečeno ve Vietnamu nebo Malajsii, se tato rostlina používá například jako lék proti malárii nebo žloutence. Kromě toho je tradičním přírodním léčivem proti zánětlivým onemocněním či úplavici.

Nyní je čas, představit si Tongkat ali pěkně zblízka

Přestože botanickým názvem Tongkat ali je Eurycoma longifolia, jeho asijský název můžeme přeložit jako „vycházkovou hůl.“ Překlad není daleko od pravdy. Téměř desetimetrový úzký keř Tongkat ali se vyznačuje dlouhými zamotanými kořeny, které jsou vidět již na spodní části stromu. Kromě toho jej můžeme rozeznat podle nádherných, vejčitých zelených listů. Husté větve tohoto keře vytvářejí charakteristický zelený listnatý deštník.

Podíváme-li se Tongkat ali pod kůru, tak zjistíme, že jeho ozdravovací účinky pro náš organismus nejsou náhodné. Rostlina je známá především svým vysokým obsahem tzv. bioaktivních glykopeptidů. Tyto látky s antioxidačními vlastnostmi mají blahodárný vliv na náš organismus. Zpomalují stárnutí našeho těla a dodávají mu vitalitu. Antibiotické a protizánětlivé účinky zase přispívají k fyzické i psychické odolnosti našeho těla.

Tongkat ali si nyní můžete dopřát také jako doplněk stravy, volně dostupný i u nás. Sušený prášek z kořene rostliny lze polykat ve formě tobolek, nebo si uvařit odvar z kořene. Kromě již výše zmíněných účinků nám Tongkat ali pomáhá s nastolením vnitřního klidu. V souvislosti s užíváním jsou pozorovány také antidiabetické účinky. Prášek z kořene rostliny nám pomůže taktéž při horečce nebo žaludečních obtížích. V současné době si jej pro své energetické vlastnosti oblíbili například sportovci.

Tongkat ali není jenom zelený keř. Je to energie, síla a vitalita vyčarovaná samotnou přírodou. Podlehněme kouzlu přírody a ochutnejme Tongkat ali.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button