Přírodní léčbaZdraví

Dejme si panáka! Několik panáků na posílení zdraví

Když většina lidí slyší o klopení panáků, pomyslí automaticky na šílené noci v hospodě během pátečních večerů. Tady se však nemluví o alkoholických panácích, nýbrž o panácích, které jsou pro vás dokonce užitečné a nebudete se po nic následující ráno cítit jak přejetí buldozerem. Místo toho abyste otupovali mysl tequillou, rumem nebo vodkou, tyto panáky jsou nacpané živinami, které zlepší vaše zdraví mnoha různými způsoby.

Ať už vás skolilo nachlazení nebo chřipka, cítíte se vyčerpaní, trpíte zažívacími obtížemi, nebo chcete posílit vaší atletickou výdrž, vždy pro vás existuje nějaký zdravý panák. Ať už máte důvod jakýkoli, je zcela jasné, že určitě potřebujete bohatý posilňovač živin.

Zdraví posilující panáky se staly velice populárními z příchody džusových barů. Tyto bary prodávají šťávy z převratného množství ovoce, zeleniny, koření a výjimečně i jiných ingrediencí, které se k sobě hodí na výrobu velmi výživného nápoje, který poskytuje velké množství zdravotních přínosů. Takovéto džusy nejsou určené na nahrazení pevné potravy, naopak jsou to nápoje zamýšlené na rychlou dávku potřebných živin, pro správnou a zdravou funkci vašeho těla.

Nemusíte však chodit do džusových barů, abyste mohli ochutnat tyto panáky. Můžete si je sami udělat z pohodlí vašeho domova a těšit se jejich četným účinkům.

 1. Blahobytný panák: citrón a zázvor

Tento panák o dvou ingrediencích, kombinuje zázvor a citrón na vytvoření živinami nabité šťávy, která může zastavit chřipku i nachlazení v zárodku.

Zázvor má antibakteriální a anti virální vlastnosti pro boj proti virům, zatímco jeho analgetické a protizánětlivé vlastnosti ulevují od bolesti, podráždění, a nepohodlí způsobeného chřipkou. Složky v zázvoru zvané gingerol a shagol, pomáhají spouštět pocení, snížení tělesné teploty, a vyplavení toxinů skrze pot, čímž se zabrání infekci.

Citrónová šťáva má také silné účinky, protože je bahatá na vitamín C. Podporuje zdravou funkci imunitního systému a zlepšuje trávení pro boj s žaludečními obtížemi. Přestože si pravděpodobně myslíte, že citrón má kyselé pH, popravdě tělo alkalizuje. Když se zkombinuje citrón a zázvor, vnikne přírodní ultimátní léčba na posílení imunitního systému a boj proti chřipce a nachlazení.

Na vytvoření budete potřebovat:

 • ½ citrónu
 • 1 velký kus kořene zázvoru

Zázvor oškrábejte a nechtě odšťavnit v odšťavňovači. Přidejte šťávu z poloviny vymačkaného citrónu a smíchejte dohromady. Nepijte pomalu, ale prostě to do sebe kopněte, jako byste dávali opravdové panáky. Příchuť tohoto nápoje není totiž úplně nejpříjemnější, ale výsledky za to rozhodně stojí.

 1. Léčba kocoviny: kokosová voda, zázvor, med a kurkuma

Pokud trpíte následky alkoholu z předchozí noci, neobracejte se na „vyprošťovák“, namísto toho si dejte zdravého panáka. Tohle je přesně ta zázračná léčba kterou potřebujete, protože zázvor funguje na podrážděný žaludek, kokosová voda poskytuje draslík a elektrolyty na rehydrataci a navrácení energie, zatímco vitamín C a antioxidanty v citrónu detoxifikují, očišťují, a posilujíc imunitní systém. Tepelně neupravovaný med nejen, že přidává trošku sladké chuti, je též bohatý na minerály a lehce stravitelné cukry, které signalizují tělu, aby zregulovalo produkované množství stresového hormonu kortizolu. A nakonec, kurkuma, je indické koření chránící játra, se silnými protizánětlivými účinky a celou škálou jiných zdravotních benefitů.

Pro tento recept ani nemusíte vlastnit odšťavňovač, stačí když budete mít mixér s rychlými otáčkami.

Budete potřebovat:

 • 2 hrnky kokosové vody
 • ½ až 1 čajová lžička kurkumy
 • Kus zázvorového kořene
 • Šťávu z 1 citrónu
 • 1 až 2 čajové lžičky tepelně neupravovaného (raw) medu
 • ¼ lžičky mletého černého pepře (nepovinné)

Umístěte první tři ingredience – kokosovou vodu, kurkumu a zázvor – do vašeho mixéru a nechte mixovat, dokud nebude zázvor jemně nařezán. Šťávu přeceďte přes jemné síto do sklenice. Přidejte citrónovou šťávu a med. Přidejte černý pepř pro zvýšenou absorpci, pokud si to přejete.

 1. Energetický panák: spirulina a pomeranč

Přestože bychom na to asi přistoupit nechtěli, říká se, že bychom mohli jednoduše prosperovat z čisté vody a spiruliny. Spirulina je jedna z potravin nejvíce bohatých na živiny, na planetě. Je nacpaná vitamíny, minerály, detoxifikujícím chlorofylem, zdravými omega-3 mastnými kyselinami, a mnoho dalšími. Tato široká škála živin této řasy poskytuje tělu zdravotní přínosy jako je potlačení růstu škodlivých bakterií, podpoření lepšího trávení, a úleva od symptomů spojených s chronickou únavou a vyvážení hladiny krevního cukru.

Budete potřebovat:

 • Šťávu ze 2 pomerančů
 • 1 čajová lžička spiruliny v prášku

Přidejte spirulinu do sklenice s pomerančovou sťávou a míchejte, dokud se práček zcela nerozpustí. Nalijte do panákových skleniček a s chutí to tam kopněte!

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button