Babské radyBylinkyZdraví

Citronová tráva nabízí našemu tělu velké množství zdravotních benefitů

Citronová tráva je bylina, která má výraznou citronovou vůni i chuť. Jedná se o vysokou, vytrvalou trávu, jejíž domovinou jsou tropické oblasti Asie. Kromě své lahodné chuti obsahuje některé tělu prospěšné látky a má i celou řadu zdravotních benefitů.

Obsahuje antioxidanty, flavonoidy a fenolové sloučeniny, mezi něž patří quercetin či glykosidy.

Zdravotní přínosy

Rostlina má antimykotické a antimikrobiální vlastnosti a pomáhá při celé řadě zdravotních obtíží. Bojuje proti nespavosti, žaludečním a respiračním obtížím a infekcím. Díky své antioxidační aktivitě podporuje imunitu a zdraví kůže. Je velmi často využívána při aromaterapii proti úzkostným stavům, únavě a špatnému spánku.

  • Pomoc při snižování vysoké hladiny cholesterolu

Éterické oleje v trávě obsažené pomáhají udržovat optimální hladinu cholesterolu v těle.

  • Detoxikace těla

Díky svým diuretickým vlastnostem urychluje vylučování škodlivých látek z našeho těla a tím pomáhá při detoxikačních procesech.

  • Pomoc při žaludečních obtížích

Silice v trávě obsažené mají antimikrobiální a antibakteriální vlastnosti, které pomáhají v boji s infekcemi v trávicím traktu, jež způsobují různé patogeny. Také podporují lepší trávení a bojují proti bolestem žaludku.

  • Zmírněná nespavosti

Čaj připravený z citronové trávy uklidní nervy a svaly a díky tomu podporuje lepší spánek. Citronová tráva má také mírně sedativní účinky, díky kterým můžete prodloužit dobu spánku.

  • Pomoc při respiračních obtížích

Ajurvédská medicína používá citronovou trávu při léčbě kašle a nachlazení. Sloučeniny v trávě obsažené mohpu být užitečnými pomocníky proti ucpanému nosu.

  • Péče o kůži

V lidovém léčitelství se z citronové trávy vyrábí pleťové tonikum. Má stahující a antiseptické účinky a lze jej využít jako čistící prostředek pro mastnou, aknózí a citlivou pleť. Při používání je potřeba postupovat opatrně, neboť silný roztok by mohl podráždit pokožku.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button