Párky v rohlíku jsou velmi populární především v Americe. Ale věděli jste, že jejich výroba byla zahájena německými přistěhovalci? Jen v Americe se během léta zkonzumuje až sedm miliard párků v rohlíku. Ty však jsou velmi nezdravé a ohrožují nás na životě.

Párky v rohlíku jsou obvykle vyrobeny z kuřecího, hovězího nebo vepřového masa. Ovšem výrobní proces zahrnuje kombinaci nohou, drápů, kůže a tuku. Dále jsou to přísady, jako je kukuřičný sirup, glutamát sodný, sůl a další.

Glutamát se vyrábí z ulit korýšů, kteří jsou vařeni v uhličitanu sodném a amoniaku. Na štítcích párků se však nic z toho nedozvíte a nikdy si tak nemůžete být jisti, co vlastně jíte. Podle výzkumu prováděného na univerzitě v Hawaii, takto zpracované maso zvyšuje riziko rakoviny slinivky až o 67%! Obsahuje totiž dusičnany a nebezpečné látky, které zvyšují riziko rakoviny žaludku, slinivky, močového měchýře a tlustého střeva.

Již jeden párek v rohlíku denně nás ohrožuje až o 21 procent. Podívejte se na následující video.

Čtěte:  Jak zůstat zdravý, i když máte sedavé zaměstnání

9 KOMENTÁŘE

  1. popravdě nevím jaký mají tyhle příspěvky smysl. Na videu je normální velkovýroba. Stejně tak se vyrábí paštika, salám, jogurt, čokoláda, chleba, cukrovinky…. konzervanty, plnidla, lepidla, dochucovadla, zlepšovadla , kypřidla, barviva… u ničeho nevíte co tam přesně je a ve všem je nebezpečná chemie, někde víc, někde míň -není kam před tím utéct a furt nás něčím někdo straší.

  2. To je blbosť! Veď tam hovoria z čoho tie lacné párky vyrábajú! Takže, keď si dám kvalitný výrobok (vlastný) do rožka, tak to nemôže byť rakovinotvorné! To máš tak, ako keď japonský rolník mal dve polia kapusty a jedno hnojil umelým hnojivom ostošesť. Pocestný sa ho pýtal, že prečo tú kapustu tak intenzívne hnojí. On povedal: „túto ja nejem, to je na predaj“ V tejto vete máš povedané všetko, igen?

  3. Párek v rohlíku je fakt jedno z největších jídel? To se mi nechce věřit. Viděl jsem mnoho jídel daleko větších.

  4. to by sme potom nemohli nič jesť, nepozerať televíziu, počítač, necestovať autom…všetko niečomu škodí….to sme mohli teda zostať v jaskyni a v dobe ľadovej.

  5. Děkuji za tento varující článek a jsem hrozně vděčný, že vím, čeho se mám vyvarovat. Okamžitě přestávám jíst párky v rohlíku a slibuji, že odteďka již jen a pouze párky s chlebem !!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ