Jane Plant je uznávaná profesorka a expertka geochemie, a také matka a manželka. V roce 1987 jí byla diagnostikována rakovina, bylo jí 42 let. Prognóza ukazovala na brzký konec života, avšak i přesto se tato žena rozhodla bojovat.

Změnila svůj životní styl a dala se na dietu. Tato změna životního stylu výrazně zlepšila její zdraví, a proto se chce Jane s tímto příběhem podělit.

Její manžel je uznávaným vědcem, a když byla Jane diagnostikována tato nemoc, působil zrovna v Číně. Od té chvíle začal dělat různé výzkumy, proč je rakovina u žen v Číně tak nízká, oproti jiným státům.

Výsledky tohoto výzkumu jej dovedli k nalezení léku na rakovinu. I přesto, že mnoho lidí tuto metodu bere za velmi kontroverzní, je veřejná a má šanci každému zachránit jeho život.

Čínské vysoké školy posílaly Jane dopisy plné rostlin, které ji měly pomoct s rakovinou bojovat. V tu chvíli se tomu smála, protože nevěřila.

Pořád ale přemýšlela, proč ženy v Číně nemají rakovinu prsu. Začala to tedy sama zkoumat a zjistila, že v čínské stravě je jen 14% kalorií ve srovnání s 36% kalorií ve stravě na západě. Přesto Janeina strava byla vždy bohatá na vlákninu a nízký obsah tuků, a to i před rakovinou. Věděla tedy, že tuky nezvyšují riziko vzniku rakoviny prsu.

Zjistilo se však, že Číňané nekonzumují mléčné výrobky. A právě tento objev doslova šokoval. Jane si vzpomněla z dob vysoké školy, že Číňané nikdy nejedli sýr a odmítali pít mléko. To dále povzbudilo její bádání, kdy následně zjistila nesnášenlivost laktózy u více, než 70% populace. Dále, že může způsobovat spoustu alergií, šokujícím faktem tedy je, že je mnoha odborníky mléko považováno za nezbytné.

rakovinuNež byla Jane nalezena rakovina, konzumovala ve velkém množství mléčné výrobky. Konzumovala také levné hovězí maso. Dnes konzumuje organické jogurty s cílem podpořit střevní bakterie, které ji pomohou s trávením, když se trápí chemoterapií.

Čtěte:  3 x N pro zmírnění každodenního stresu

Jogurt je spojen s rakovinou vaječníků, jak zjistila na základě výzkumu doktora Daniela Cramera z Harvardu. Rakovina vaječníků je zkrátka spojena s mléčnými výrobky. A přesně toto vedlo Jane k vyřazení mléčných výrobků, másla, mléka, jogurtu apod.

Chemoterapie neukázala žádné pozitivní změny, rozhodla se tedy vynechat i jí. Po dvou týdnech si všimla, že ji začala bulka na krku svědit, byla měkčí a menší. Po následných testech po šesti týdnech se ukázalo, že nádor zmizel. Lékaři byli velmi skeptičtí, avšak absence bulky je vyvedla z míry. Odteď doporučují tuto cestu každému ze svých pacientů.

Pamatujte si tedy, že stejně jako existuje vztah mezi rakovinou plic a kouřením, tak i mezi rakovinou prsu a mléčnými výrobky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ