V současné době jsme všichni navyklí, používat mýdla s antibakteriální přísadou, která nás mají dezinfikovat po celém dni, kdy přicházíme do styku s okolím.

Jak ruce, tak tělo si myjeme vícekrát denně, ale neuvědomujeme si, že použitá antibakteriální mýdla jsou ve skutečnosti vyrobena z chemických látek – jsou vysoce karcinogenní a mohou nás ohrožovat na životě.

Právě Jižní Korea a místní univerzita zde, se zaměřila na studium účinků těchto látek, které nám mají primárně pomáhat v hygieně. Jejich účinek na náš hormonální systém, však zcela stírá efekt hygieny.

mýdloTato mýdla totiž obsahují látku zvanou triklosan, která je vlastně hormonem. Ten je schopen napodobit estrogen, čímž v závěru nepříznivě ovlivňuje tvorbu a činnost našich hormonů, mezi které patří například testosteron.

Tato látka, kromě abnormálního rozvoje a funkce v těle, rovněž může za vznik rakoviny prsu, protože negativně ovlivňuje endokrinní systém, čímž dochází k abnormální tvorbě buněk, podobně jako v případě estrogenu.

Pokud pomineme tyto hlavní, život ohrožující faktory, tak v prvém případě si působení takového mýdla uvědomíte až při podráždění pokožky. K tomu takové mýdlo obsahuje pesticidy. Testy provedené na zvířatech ukázaly, jak fatálně působí kombinace oktylfenolu s triklosanem – látek, které v mýdle dohromady mutují.

V každém případě tedy čtěte obsah složení mýdla na obalu a vyvarujte se nejen antibakteriálním  mýdlům, ale i produktům, jako jsou vlhké ubrousky, tekutá mýdla na ruce, čistící ubrousky, zubní pasty, dokonce i Mascara na řasy, kuchyňská prkénka, ale také spodní prádlo a ponožky značky Biofresh. Chemické látky se tak nachází nejen v koupelně, ale i kuchyni nebo kanceláři, dokonce je naleznete i jako obsah sportovního náčiní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ