Skvělá zpráva přichází pro všechny osoby, kteří si už neví rady se svým zdravím a doktoři jim také dvakrát nepomáhají. Trpíte kardiovaskulárními onemocněními? I své srdce můžete znovu obnovit.

Miliony lidí na světě trpí zhoršenou srdeční funkcí. Tým vědců z Oxfordu tak přišel s revolučním řešením – s jedinečnou stimulací srdce, která jej dokáže obnovit i po těžkém infarktu! Sice to zní jako scifi, ale ukázalo se, že srdeční sval se může velmi rychle obnovit sám, a to přirozenou cestou.

Akademičtí odborníci tak začali pracovat na urychlení celého procesu s použitím jediného proteinu a očekávali, že celý tento experiment povede ke zcela nové generaci léků na kardiovaskulární onemocnění.

K infarktu myokardu nejčastěji dochází vlivem slabosti srdce, díky čemuž srdce není schopné dále fungovat jako „čerpadlo“ krve, která musí neustále obíhat po celém těle. Bohužel až čtvrtina pacientů s diagnózou slabého srdce umírá zhruba do pěti let. Moderní věda se tak snaží zvrátit jeho degenerativní procesy. V laboratořích zjistili, že po infarktu se začne srdce do jisté míry obnovovat, stavět nové lymfatické cévy – ty jsou rozhodující pro přepravu odumřelých buněk a bakterií z těla, a tak posilují srdce. Je však naprosto přirozené, že je tento proces vždy pomalý.

Protein VEG FC má tak urychlit celý tento pomalý proces, aby nenechal tělo trápit se hrou se smrtí. Během těchto pokusů se ukázaly pozitivní výsledky a srdeční sval se začal opravdu rychleji regenerovat. Škody po infarktu se tak snížily na minimum a funkce pumpování krve se výrazně zlepšila. Tohle bude obrovský krok do budoucnosti regenerativní medicíny.

Čtěte:  Léčba bolesti kloubů a necitlivosti prstů

ZANECHAT ODPOVĚĎ