Tak například si uveďme nedostatek hořčíku, který má na svědomí svalové křeče a bolesti hlavy. Jeho nedostatkem trpí až 75 procent severoamerické populace, ale mohli bychom dojít až dál do Evropy.

Hořčík je extrémně silnou živinou, která slouží našemu nervovému systému, a proto jí je opravdu třeba. Kromě toho pomáhá uvolňovat naše napjaté svaly, zmírňuje svalové křeče a bolesti hlavy. Hořčík je také dobrý pro náš kvalitní spánek. Naleznete jej v kapustě, listové zelenině a v soli, ve které se provést také koupel.

Zinek je dalším důležitým prvkem, který má na svědomí naše případné akné. Zvyšuje totiž jas a barvu pleti a reguluje produkci mazu. Zinek využíváme také k regeneraci kožních buněk. Má na svědomí rychlost hojení kůže a zbavuje nás kožních zánětů.

Při nedostatku zinku pak dochází k produkci enzymu, který se přeměňuje na testosteron, který pro změnu podporuje tvorbu nevzhledného a otravného akné, kterým se netrápí jen pubertální ročníky. Již třicet miligramů zinku denně nám tak pomůže zabránit vzniku akné – tuto radu předejte svým přátelům. Zinek můžete do svého těla dostat také za pomocí čaje z dýňových semínek.

Křehké nehty nebo suché vlasy mívá na svědomí nedostatek vitamínu B7. Zařaďte tedy i tento vitamín do svého jídelníčku.

Nedostatek železa zase vede k vypadávání vlasů. Deficit mastných kyselin vytváří malé bílé pupínky na zadní straně ramen, kdy se jedná o nerovnováhu esenciálních mastných kyselin, které mají protizánětlivé účinky. I tento prvek je tak nezbytný pro naše tělo, zařaďte jej do své stravy v podobě plodů, anebo doplňků výživy.

Čtěte:  Přírodní čistící přípravek na pleť - jednoduše a bez chemikálií!

ZANECHAT ODPOVĚĎ