Mnohým nejsou jeho lékařské vlastnosti známé, ale rozmarýn byl široce užíván už starověkými Řeky. Rozmarýn je velmi populární v alternativní medicíně.

Podle nedávné studie může pomáhat předcházet stárnutí a pracuje jako silný antioxidant. Obsahuje mnoho flavonoidů a sloučenin, které zlepšují prokrvování tkání, posilují cévy a stimulují krevní oběh.

Kromě toho se může rozmarýn použít na léčbu bolestí hlavy, zlepšení paměti a stimulaci růstu vlasů. Pozitivně ovlivňuje trávící systém, lidé jej často používají k léčbě zácpy, křečí v břiše, poruch trávení nebo nepravidelného vstřebávání živin ve střevech.

Bylo vědecky dokázáno, že výtažek z rozmarýnu stimuluje vylučování žluči, která je klíčovým prvkem při trávení tuků. Jeho protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti jsou velmi silné a mají schopnost léčit infekci ucha, nosu, krku a průdušek.

rozmarýnDále může pomáhat proti únavě a poskytuje úlevu od bolesti svalů, revmatismu a ischiasu. Pro vnější použití smíchejte rozmarýnový olej s neutrálním olejem, jako je např. slunečnicový olej a naneste na postiženou oblast.

Výtažek z rozmarýnu také podporuje správné prokrvování kůže, zabraňuje vypadávání vlasů a tvorbě lupů. Upozorňujeme, že děti by rozmarýnový olej neměly používat a těhotné ženy by měly používat malé množství.

Čtěte:  Pouhý jeden šálek tohoto zázraku denně a zbavíte se za každý den jednoho centimetru tuku!

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ