Kurkuma je populárním kořením, které nám pomůže se zdravím. Používá se v čínské i indické medicíně jako protizánětlivý lék při léčbě mnoha onemocnění, včetně nadýmání, žloutenky, menstruační bolesti, krvi v moči, bolesti zubů, modřin, bolesti na hrudi a křečích.

Má jasně žlutou barvu, která se považuje za hlavní důvod účinku. Síla kurkumy se skrývá v protizánětlivých vlastnostech, které nejsou ve srovnání s jinými léky chemické. Také, na rozdíl od mnoha chemických léků, kurkuma nemá vedlejší účinky.

Její protizánětlivé vlastnosti se využívají v léčbě zánětlivého onemocnění střev, jako je Crohnova nemoc nebo kolitida. Bylo rovněž prokázáno, že kurkuma zmírňuje příznaky revmatoidní artritidy.

Pomáhá v léčbě cystické fibrózy, zabraňuje rakovině, inhibuje růst rakovinných buněk a metastáz.

Je vynikají pro naše játra a kardiovaskulární zdraví, snižuje špatný cholesterol, riziko mrtvice a srdeční onemocnění. Chrání proti Alzheimerově chorobě.

Jak použít kurkumu?

  • Jako masku na akné – nachystejte si jednu lžičku kurkumy, medu a vody. Ingredience smíchejte, až vám vznikne pasta, kterou aplikujte na obličej. Ten je však třeba předem vyčistit od všech nečistot. Masku nechte působit tři minuty, poté ji důkladně opláchněte.kurkuma
  • Léčba pálení žáhy – smíchejte čtyři šálky vody a lžičku kurkumy a udělejte si čaj.
  • Proti bolesti – smíchejte tři lžíce kokosového oleje, dvě lžičky jedlé sody a lžičku kurkumy. Vytvořte pastu a aplikujte na bolavé postižené místo. Tato směs rovněž odstraňuje chloupky na těle, pokud přidáte trochu mouky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ